Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby
Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz 'Przejdź do serwisu', prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest GO-MEDIA, z siedzibą ul. Stanisława Betleja 12 lok 10, 35-303 Rzeszów, VAT-ID: PL792-209-42-66.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: gomedia@interia.pl.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Netsprint S.A., Google LLC, Stroer Digital Operations sp. z o.o., w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do GIODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
klikmapa.pl
ACTA – analiza historii, treści i konsekwencji – cz.1

mentat

:: mentat ::

ACTA – analiza historii, treści i konsekwencji – cz.1

Historia
Koncepcję umowy ACTA stworzyły megakorporacje (z kapitałem głównie żydowskim) oraz tajne służby w USA w 2006 roku (to nie politycy napisali wersję roboczą ACTA!). W tym też roku, politycy USAńscy, podlegli kapitalistom korporacyjnym oraz tajnym służbom (ze względu na powiązania biznesowe oraz kapitałowe i tzw. haki), rozpoczęli po kryjomu forsować koncepcję ACTA wśród innych decydentów. Politycy i biznesmeni z USA prowadzili tajne rozmowy i negocjacje w tej sprawie z przywódcami: Japonii, Kanady, Szwajcarii, Australii, Meksyku, Maroko, Nowej Zelandii, Korei Południowej, Singapuru oraz Unii Europejskiej, składając obietnice i szantażując. Dopiero gdy serwis WikiLeaks ujawnił przecieki z tajnych negocjacji oraz treść umowy1, USA ujawniło że negocjacje takie miały miejsce i udostępniło opinii publicznej treść ACTA – było to dopiero 20 kwietnia 2010 roku, czyli po 4 latach tajnych negocjacji, o których istnieniu społeczeństwa nigdy nie poinformowano (zaś redaktora naczelnego WikiLeaks Juliana Assange zaczęto ścigać międzynarodowym listem gończym o najwyższym priorytecie, i aresztowano w 2010 roku za gwałt, gdyż podczas stosunku seksualnego z chętną dziewczyną pękła mu prezerwatywa – przy czym Assange, z jednej strony jest laureatem nagrody Amnesty International2, a z drugiej politycy zachodni publicznie nawołują że powinien on zostać zmordowany w zamachu3).

Ostateczny kształt ACTA stworzył tzw. Komitet Doradczy wraz ze stronami rządowymi, przy czym Komitet Doradczy to po prostu właściciele największych korporacji z USA, tych korporacji przeciwko którym toczy się najwięcej procesów za oszustwa i tych które są najbardziej potępiane przez organizacje międzynarodowe za łamanie zasad etyki oraz prawa międzynarodowego.4 I rządy sygnatariuszy ACTA jeszcze utrzymują, że ACTA było konsultowane społecznie, bo przecież nie sami politycy je napisali, ale w jego napisaniu brał przecież udział Komitet Doradczy. A faktycznie po upublicznieniu ACTA (bo nie dało się już dłużej go utrzymać w tajemnicy dzięki WikiLeaks), wszelkie możliwe niezależne organizacje akademickie, prawnicze i użytku publicznego potępiły tę umowę i opowiedziały się przeciwko jej podpisywaniu oraz wystąpiły z petycjami i listami otwartymi żądając wstrzymania prac nad ACTA (np. Washington College of Law,  University of Ottawa, Electronic Frontier Foundation, Public Knowledge, the Consumers Union, the Electronic Frontier Foundation, Essential Action, IP Justice, Knowledge Ecology International, Global Trade Watch, the US Public Interest Research Group, the Canadian Library Association, Doctors without Borders Campaign for Essential Medicines, the Consumers Union of Japan, the National Consumer Council  z Wielkiej Brytanii, NGO z Australii i Nowej Zelandii, IP Left z Korei Południowej, itd.)  Wszystkie te liczne SPOŁECZNE protesty zignorowano (nie mówiąc o nich w mediach), i 1 X 2011 roku, ACTA jako „Umowę handlową dotyczącą zwalczania obrotu towarami podrabianymi” podpisali rządzący: USA, Kanadą, Australią, Japonią, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem i Koreą Południową (Meksyk i Szwajcaria odmówiły, choć brały udział w negocjacjach).  

Rzeczpospolita Polska jak zwykle (od upadku komunizmu) wykazała się olbrzymią podległością imperializmowi USA oraz uzależnieniem od interesów megakorporacji z kapitałem żydowskim (jak wcześniej atakując Irak oraz Afganistan, usprawiedliwiając agresję Gruzji, tworząc tajne więzienia dla CIA i bazy dla USArmy, promując Unię Europejską oraz upadłą walutę euro, podpisując kolejne traktaty unijne, itd.) Bowiem w Parlamencie UE były liczne głosy przeciwne ACTA (m.in. krytykujące utajnianie materiałów negocjacyjnych), aż dopiero gdy Polska objęła prezydencję, to ona przeforsowała ACTA w Europie (polski Minister Gospodarki wymienił ACTA na liście priorytetów do zrealizowania podczas przewodnictwa Polski w Radzie UE5). Żeby można było legalnie wprowadzić w życie ACTA i INNE LICZNE (!) umowy (promujące interesy USA, Izraela oraz UE) pozmieniano prawa w państwach europejskich – ograniczając społeczeństwom dostęp do informacji oraz możliwość sprzeciwu względem rządów „demokratycznych i wolnorynkowych” reżimów. W Polsce już wcześniej antyobywatelsko zmieniono samą Konstytucję oraz Kodeksy i Ustawy, a tym razem znowelizowano (wbrew i tak już zmodyfikowanej Konstytucji) Ustawę o dostępie do informacji publicznej (nowelizacja weszła w życie 29 XII 2011 roku). Kłamiąc że nowelizacja ma na celu większą przejrzystość działań polityków i poprawienie standardów demokratycznych, wprowadzono kolejne nowe ograniczenia w dostępie do informacji. M.in. art. 5 ust. 1a – brzmiący że: Prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na ochronę ważnego interesu państwa, jeśli osłabiłoby to lub utrudniło zdolność negocjacyjną Skarbu Państwa lub Rzeczpospolitej Polskiej w procesie zawierania umów międzynarodowych, podejmowania decyzji przez Unię Europejską czy mogło grozić niekorzystnymi wyrokami przed sądem, trybunałem lub innym organem orzekającym.6 W ten sposób politycy polscy (tak samo jak modyfikując Konstytucję) zapewnili sobie bezkarność i możliwość działania dowolnie w interesie swoim a przeciwko interesowi kraju, bowiem pod powyższe można podciągnąć utajnienie każdej decyzji władzy (np. dzięki temu nie będzie można oskarżyć pokomunistycznych polityków polskich o sprzeczny z prawem międzynarodowym atak na Irak oraz Afganistan czy o torturowanie niewinnych w więzieniach CIA w Polsce lub wspomaganie zbrodniczego Izraela za plecami narodu, bowiem na mocy tegoż zapisu społeczeństwo nigdy nie otrzyma dostępu do akt potwierdzających kto co rozkazał i politycy mogą nam w żywe oczy stale kłamać że coś nie miało miejsca).

Aby o całości negocjacji i treści ACTA wiedziało jak najmniej osób, UE umieściła jedyną wzmiankę o przyjęciu umowy (tylko dlatego, że miała obligatoryjny obowiązek poinformowania o tym społeczeństwa) na 43 stronie (ostatniej) „Komunikatu prasowego nt rolnictwa i rybołówstwa”.7 Gdy w końcu do treści ACTA dotarły społeczeństwa UE o postawach obywatelskich, w całej Unii wyszli oni na ulice (co zatajały media tak państwowe jak i komercyjne), organizując spontaniczne demonstracje protestacyjne, liczące często po kilkadziesiąt tysięcy osób i śląc petycje do rządów (co jest porównywane przez socjologów do wystąpień społecznych w krajach arabskich, mających miejsce kilka-kilkanascie miesięcy temu). Oczywiście rządzący – niby demokratyczni przywódcy – całkowicie zignorowali – jak zwykle – wolę narodów (tak samo było np. z wojną w Iraku oraz Afganistanie czy w ogóle z przystąpieniem do UE). Co więcej, politycy publicznie okłamywali obywateli, że jest już za późno aby wycofać się z ratyfikacji ACTA. Kłamał oczywiście m.in. polski rząd (włącznie z premierem Donaldem Tuskiem), na co zwrócili uwagę zagraniczni obserwatorzy – np. europoseł ze Szwecji Christian Engstroem wskazał na kłamstwo ministra Michała Boniego (bowiem samo ACTA stanowi w art. 39 umowy, że strony negocjacyjne mogą LUB NIE podpisać umowę do 31 marca 2013 roku).8 I klasycznie – właściwie dla ustroju - który rządzący nazywają demokratycznym, wolnorynkowym oraz wolnościowym i obywatelskim - wbrew zdaniu zdecydowanej większości obywateli, ACTA 26 stycznia 2012 roku ratyfikowała Unia Europejska (wraz z Polską, w imieniu której haniebny podpis złożyła ambasador Jadwiga Rodowicz), podczas gdy władze części państw UE - Cypru, Estonii, Niemiec, Holandii i Słowacji – nie złożyły podpisów pod ACTA (choć wg rządu polskiego nie miały wyboru i musiały go złożyć). 

 

 

1. http://wikileaks.org/w/index.php?title=Proposed_US_ACTA_multi-lateral_intellectual_property_trade_agreement_%282007%29 ; http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=11870

2. http://blog.marsgroupkenya.org/?p=870

3. http://www.msnbc.msn.com/id/40467957/ns/us_news-wikileaks_in_security/#.Ty50Efk1QgE

4. http://www.keionline.org/blogs/2009/03/13/who-are-cleared-advisors

5. http://www.mg.gov.pl/node/15111

6. Literalny zapis mojej parafrazy, wraz z prawniczym komentarzem: http://www.informacjapubliczna.org.pl/18,634,zmiany_w_ustawie_o_dostepie_do_informacji_publicznej_weszly_w_zycie.html

7. http://www.consilium.europa.eu/uedocs/cms_data/docs/pressdata/en/agricult/127031.pdf

8. http://wiadomosci.wp.pl/title,Szwedzki-europosel-polski-rzad-klamie-w-sprawie-ACTA,wid,14198851,wiadomosc.html?ticaid=1ddf8&_ticrsn=5

 


Głosuj (1)

mentat 6/02/2012 16:45:09 kalendarza gregoriańskiego [Powrót] Komentuj