Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby
Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz 'Przejdź do serwisu', prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest GO-MEDIA, z siedzibą ul. Stanisława Betleja 12 lok 10, 35-303 Rzeszów, VAT-ID: PL792-209-42-66.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: gomedia@interia.pl.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Netsprint S.A., Google LLC, Stroer Digital Operations sp. z o.o., w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do GIODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
klikmapa.pl
Moje przewidywania wielkiego kryzysu gospodarczego nie sprawdziły się?

mentat

:: mentat ::

Moje przewidywania wielkiego kryzysu gospodarczego nie sprawdziły się?

Nie widać po oficjalnych wskaźnikach gospodarczych oraz portfelach obywateli, aby moje przewidywania co do wielkiego kryzysu ekonomicznego na przełomie 2012 i 2013 roku sprawdziły się. Jednak nadal podtrzymuję moje twierdzenie, z tą modyfikacją, że to kryzys utajony. Coś w stylu osoby załamanej psychicznie, która się cały czas uśmiecha, by inni nie zdali sobie sprawy jak jest z nią źle. Ale wyjście na publiczny jaw prawdy, jest jedynie kwestą czasu.

 

Poniżej podaję przykładowe przesłanki, potwierdzające moją tezę:

 

W lutym 2013 roku, Unia Europejska PIERWSZY RAZ W HISTORII zatwierdziła swój wieloletni budżet (na lata 2014–20) mniejszy od poprzedniego (dotąd każdy kolejny budżet wynosił sumę większą od poprzedniego).

 

W USA prezydent Obama musiał przerwać urlop ze względu na problemy finansowe kraju – dwie istniejące w parlamencie USA partie (o prawie takich samych programach) zagłosowały w 2012 r. za cięciami budżetowymi i miały one zostać sprecyzowane do końca 2012 r. Bardzo negatywna sytuacja ekonomiczna USA to uniemożliwiła i termin sprecyzowania cięć został przesunięty do 1 marca 2013 r. To, tak samo jak w UE, jest bezprecedensowym radykalnym cięciem budżetu w USA – ostatecznie: poza tym że zwiększono podatki dla najbogatszych o 2%, to wydatki na programy cywilne mają być obcięte o 5 % (podczas gdy Obama obiecywał zwiększenie wydatków na programy społeczne bowiem w USA jest ogromny odsetek biedoty) zaś wydatki „obronne” (czyli na zagraniczne ataki wojskowe) zostały zmniejszone o 8 % - dzięki tym redukcjom w budżecie USA, Republikanie zgodzili się na ZWIĘKSZENIE ustawowego maksymalnego zadłużenia USA, które to rośnie z miesiąca na miesiąci (faktycznie to Chiny Ludowe już dawno temu wykupiły majątek USA, gdyż wykupiły obligacje zadłużonego USA, więc USA jest kompletnie zadłużone u Chin – czytaj: USA nie upadło tylko dzięki pieniądzom z ChRL, więc 1) Chiny mogą w dowolnym momencie zbankrutować USA, czyniąc jego majątek bezwartościowym (na razie pożyczają USA pieniądze, aby mieć rynek zbytu dla swoich produktów) i 2) dlatego USA stale medialnie atakuje Chiny, jako „reżim łamiący prawo międzynarodowe”, aby móc dokonać oczernienia ChRL i pod tym pretekstem zerwać zobowiązania finansowe względem Chin bądź dokonać zbrojnej agresji na Chiny [np. usiłując tylko zmienić władze w ChRL], która to nie będzie przez międzynarodową opinię publiczną powszechnie potępiona i która zniweluje tenże dług zagranicznyii).

 

Niemcy, które OD OK. 70 LAT przechowywały swoje złoto w skarbcach głównie USA (też Anglii i Francji), zwróciły się o natychmiastowy zwrot swoich złotych sztabek (do skarbca we Frankfurcie nad Menem) [Niemcy nie kontrolowali tych zasobów i w ogóle nie mają pewności, że bezpiecznie tkwią one jeszcze w skarbcach np. Nowego Jorku; wartość tego złota to ok. 200 mld USD, i to około połowa tego kruszcu, należącego do Niemiec]. Tak czy siak, świadczy to o co najmniej utracie zaufania do banków państw zachodnich – głównie USA – a pewnie również o kryzysie finansowym Niemiec.

 

Na Cyprze – będącym jednym z wielu krajów UE, które zbankrutowały pod koniec 2012 roku i uzyskują pomoc z UE, która to powoduje upadek całej UE (dotacje dla zbankrutowanej Grecji, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Irlandii) - zablokowano konta bankowe wszystkich obywateli i wszelkie konta obciążono jednorazowym podatkiem na rzecz państwa – co samo w sobie jest sprzeczne z zasadami demokracji i kapitalizmu, własności prywatnej i wolności gospodarczej oraz wolności jednostki [za co UE – bo ona to narzuciła razem z żydowskim Międzynarodowym Funduszem Walutowym – odpowie niedługo przed międzynarodowym trybunałem, musząc wypłacać odszkodowania większe niż pieniądze, które dzięki temu matactwu uzyskała]. Otóż w marcu 2013 r. zamknięto banki aby ludzie nie mogli wycofać z nich swoich pieniędzy i postanowiono opodatkować jednorazowo wszelkie depozyty w wysokości 6,75 - 9,9 % (czyli ukraść ludziom pieniądze, które wpłacili do banków aby były bezpieczne). Obywatele zbuntowali się, masowo wyszli na ulice i rozpoczęli dokonywanie ataków terrorystycznych na banki (np. rolnik z wioski Deftera staranował ciągnikiem ścianę banku), więc UE zmodyfikowała przebieg okradania obywateli (nie tylko Cypru, bowiem w bankach cypryjskich pieniądze trzymali obywatele całej UE i krajów spoza niej). Najwyższe depozyty zostały oprocentowane w wysokości 4/10, czyli - wbrew zawartym umowom – najbogatszym UE zabierze 40 %(!) z sumy ich depozytów (mniej zamożnym zabierze 20 %). Jest to ewidentnie kradzież, UE za to odpowie jeszcze bardziej się pogrążając, i właściwym jest tutaj podkreślenie, że takie coś ma miejsce PIERWSZY RAZ W HISTORII w kraju uznającym się za demokratyczny oraz kapitalistyczny, więc dobitnie świadczy to o upadku ekonomicznym, który przewidziałem [po za tym, że sam Cypr, którego dochody pochodziły głównie z bankowości „raju podatkowego” został w ten sposób pozbawiony swojego głównego źródła dochodu i wiarygodności finansowej].

 

Na Zachodzie stopa bezrobocia cały czas rośnie (oficjalne w Polsce wynosi 14,2 % czyli 2,2 miliony ludzi w wieku produkcyjnym i jest najwyższe od 2007 roku [NIGDY nie było gorzej od kiedy RP jest w UE] – w UE jest bez pracy 26,2 miliony ludzi, odsetek jest większy w krajach z walutą Euroiii; wg Komisji Europejskiej bezrobocie jest najwyższe od 20 lat.

 

Mieszkania cały czas tanieją, średnio – biorąc pod uwagę wszystkie państwa Zachodu – mieszkania staniały o ok. 50% w ciągu 3 lat; w RP staniały od stycznia 2012 r. do stycznia 2013 r. o ok. 5%iv.

 

Wg raportu Komisji Europejskiej ok. 120 milionów obywateli UE, czyli prawie ¼, żyje na skraju ubóstwa i wykluczenia społecznego. Mimo, a może dzięki, licznym programom i funduszom unijnym które mają temu zapobiegać, procent ludzi biednych i społecznie izolowanych zwiększa się (bez mieszkania czy pracy, w trudnej sytuacji finansowej).

 

Liczba bezdomnych osiągnęła największy w historii poziom – np. w Nowym Jorku jest to ok. 50 000 ludzi (od początku 2012 r. liczba bezdomnych wzrosła o ok. 22 %); rekordy odnotowano także m.in. w Polsce i Niemczech, czyli krajach które do tej pory miały pozytywne wskaźniki w tym zakresie.

 

Obywatele państw zachodnich na początku 2013 r. najgorzej od wielu lat (często dziesięcioleci) ocenili swoje rządy i parlamenty oraz organizacje i stowarzyszenia międzynarodowe, takie jak np. Unia Europejska czy ONZ. Np. wg badań CBOS – w marcu br. Polacy wydali najgorszą ocenę sejmu oraz senatu w przeciągu ich całych kadencji (73 % Polaków źle ocenia działalność sejmu), ponadto wzrasta procent osób które nie identyfikują się z poglądami jakiejkolwiek istniejącej partii politycznej (dla 56 % Polaków wszystkie partie są im obce i z żadną się nie zgadzają – więc nie da się już w ogóle zasadnie mówić, że rządy czy parlamenty zachodnie są demokratycznymi reprezentantami obywateli – czytaj: władza w państwach zachodnich jest totalitarna, bowiem rządzi sprzecznie z wolą większości i wbrew woli większości) [przy czym oceny obywateli wystawione w większości krajów Zachodu są o wiele bardziej negatywne, niż te wystawione w Polsce].

 

Odbywają się wielkie protesty i występują nowe zamachy na władze, które również przewidywałem. Np. w Polce w marcu odbył się strajk na całym Śląsku (ok. 100 000 hutników, górników, kierowców autobusów, tramwajów i pociągów, nauczycieli, pielęgniarek i lekarzy – z czego część przedsięwzięła „włoski strajk” lub jedynie marsze protestacyjnev [i nie dajcie sobie wmówić, że tym ludziom chodziło o większe zarobki – żaden z ich postulatów tego nie obejmował, był to protest stricte ustrojowy, np. w drugim postulacie domagali się likwidacji kar dla przedsiębiorstw, narzuconych przez UE, z tytułu przyczyniania się do intensyfikacji nieistniejącego „efektu cieplarnianego” poprzez emisję gazów cieplarnianych). Np. w Guantanamo od ponad 40 dni więźniowie odbywają strajk głodowy – o czym w ogóle nie informują zachodnie media – i dzięki temu strajkowi Czerwony Krzyż został wpuszczony do więzienia słynącego z tortur, a więźniowie głodują bowiem już w 2006 r. Komisja ONZ Przeciw Torturom nakazała USA likwidację więzienia Guantanamo, zaś Obama w przedwyborczych obietnicach obiecywał że zlikwiduje to więzienie, a do tej pory Guantanamo funkcjonuje tak samo jak w momencie założenia (czyli wbrew prawu międzynarodowemu, łamiąc Prawa Człowieka). Np. w Europie Zachodniej odbywają się protesty społeczne na nieznaną dotąd skalę (miliony europejczyków w różnych krajach), które media zachodnie przemilczają, lecz Czerwony Krzyż oficjalnie stwierdza, PO RAZ PIERWSZY W HISTORII organizacji, że „trzeba skoncentrować się na pomocy obywatelom własnych krajów” (czytaj: bo na Zachodzie jest gorzej niż w totalitaryzmach i Afryce).

 

Wystąpiły liczne jednostkowe (pozastatystyczne) przypadki, dotąd nie mające precedensu, które świadczą za moją prognostyką. Np. Gerard Depardieu wystąpił o przyznanie mu obywatelstwa Rosji (które to otrzymał 5 I 2013 r.) z uwagi na upadek państw Zachodnich. Rząd Francji nie wiedząc już jak uzyskać pieniądze do zbankrutowanego budżetu państwa, wydał dekret o opodatkowaniu najbogatszych w wysokości 75 %(!), w związku z czym aktor i winiarz (posiadający majątki głównie we Francji i Hiszpanii) przeniósł swoje pieniądze i biznes na rozwijający się Wschód [ponadto publicznie stwierdził, że Zachód zaczął karać najzdolniejszych horrendalnymi podatkami aby łatać dziury budżetowe i że Federacja Rosyjska to jest prawdziwie demokratyczny kraj]. Zaś Juliane Assange – współtwórca i współwłaściciel WikiLeaks – przed politycznymi prześladowaniami schronił się w ambasadzie Ekwadoru w Londynie i uzyskał azyl polityczny w Ekwadorze (czyli Ameryce Południowej) przed zakusami państw zachodnich.

 

Także inne państwa, spoza Zachodu, przedsięwzięły nadzwyczajne kroki przeciwdziałania kryzysowi na ich terenach (bowiem w wyniku ogólnoświatowego kryzysu ucierpiałyby również gospodarki innych państw, które np. na Zachód przeprowadzają eksport swoich towarów). Np. Rosja (Instytut Geologii i Minerałów im. Sobolewa w Nowosybirsku) ujawniła, że posiada największe znane na Ziemi zasoby diamentów, które zostały odkryte jeszcze za istnienia ZSSR na Syberii (i z czego ujawnieniem czekano na gospodarczą sytuację kryzysową, aby w tym wypadku notowania ratingowe Rosji nie za bardzo ucierpiały).vi

 

Poza tym, tak jak przewidziałem, Zachód dąży do wojen. Np. Izrael lotnictwem atakuje Syrię oraz Liban a piechotą Palestynę (licząc na kontrataki, które ogłosi światu jako podłe ataki)vii; państwa UE razem z USA zaatakowały Republikę Maliviii; USA narzuciło Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej kolejne okrutne sankcje i embarga (doprowadzające do śmierci głodowej obywateli tego kraju) i przeprowadziło duże manewry wojskowe u jej granic (licząc na desperacki atak zaszczutej Korei, aby móc rozpętać wojnę przeciwko niej, głosząc wszem i wobec że to ona dążyła do wojny)ix; analogicznie ma się sprawa nagonki na Islamską Republikę Iranu (którą Zachód planuje zaatakować pod pretekstem łamania przez nią traktatu o nierozprzestrzenianiu broni nuklearnej, podczas gdy Iran nie łamie żadnych ustaleń Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w przeciwieństwie do Izraela).

 

 

Tak więc, jeśli się w prognozach myliłem (a wątpię w to, bowiem reżimy zachodnie zatajają rzetelne informacje i sieją propagandę), to i tak mniej się pomyliłem niż zachodni utytułowani specjaliści ekonomii, którzy na przełom roku zgodnie przewidywali poprawę sytuacji gospodarczej.

 

Co, nota bene, nie musi oznaczać że „specjaliści” są „kretynami”, mogą być tylko oszustami, bowiem cała idea gospodarki kapitalistyczno-demokratycznej opiera się, z samej swej zasady, na kłamstwie – I) Statystycznie, na stanowiska rządzące (prezydent, rząd, parlament) są wybierani ci osobnicy, którzy 1) bardziej przekonująco kłamią i więcej naobiecują bez pokrycia, oraz 2) ci którzy mają większe prywatne powiązania biznesowe, bowiem oni mają więcej pieniędzy i lepszy „pijar” na kampanie przedwyborcze. II) Statystycznie, sukces odnoszą firmy i produkty, które 1) są w sposób skuteczniej zakłamany wyniesione na piedestał ideału, i które 2) nie zaspokajają potrzeb które twierdzą że zaspokajają (czyli te firmy i produkty, które są mniej skuteczne ale więcej środków poświęcają na reklamę i które mają reklamy bardziej emocjonujące niż rzeczowe; te których środki nie działają lub szybko się psują, więc zmuszają do ich dalszego kupowaniax). A dodatkowo, przy wyżej wymienionym, w systemie kapitalistczno-demokratycznym: A) Rządzącym nie zależy na długoterminowym rozwoju kraju czy innej wspólnoty, bowiem aby zostać ponownie wybranymi na kolejną, jedynie np. 4-letnią, kadencję, muszą przekonać społeczeństwo, że w ciągu tych jedynie 4 lat zmienili coś na lepsze (a nie że ich decyzje zmienią coś na na lepsze w ciągu 10. czy 30. lat) [w totalitaryzmach władcy zależy na rozwoju kraju w najbliższych dziesięcioleciach, bo despota zakłada, że będzie u władzy i za 20 lat, a za 50 lat jego dzieci lub uczniowie; poza tym że dyktator zazwyczaj startując do władzy ryzykuje własnym życiem i życiem najbliższych, a nie tylko funduszem na reklamy przedwyborcze swojej partii] – tak więc rządzący, zawsze będą twierdzić/kłamać że jest lepiej niż jest faktycznie. B) W tym systemie polityczno-gospodarczym dotyczy to również firm, one również będą zawsze twierdziły/kłamały że jest z nimi i ich produktami lepiej niż jest faktycznie, bowiem dzięki takim twierdzeniom wzrastają ich notowania na giełdach i w ratingach, a więc ich sprzedaż i zysk. Tak więc, powyższy system, z samej swej zasady opiera się na kłamliwym manipulowaniu ludźmi (opierającym się na egotycznym twierdzeniu: jest z nami o wiele lepiej niż jest faktycznie). Kraje o systemach odmiennych, totalitarnych, religijnych, komunistycznych, faszystowskich, nie mają wpisane w samą istotę swojego funkcjonowania takich kłamstw – często jest w nich przeciwnie: gospodarka planowana i kontrolowana odgórnie eliminuje to co nieefektywne (bo jest to nieopłacalne społecznie, narodowo, choć może być opłacalne dla zakłamanych prywaciarzy, poszczególnych kapitalistycznych bogaczy) a ujawnienie przykrej prawdy w totalitarnych systemach (gdzie społeczeństwo stanowi jedność, jeden system – a nie niezależne podsystemy) powoduje mobilizację społeczeństwa do wspólnej pracy czy walki, co jest całkowicie niespotykane w kapitalizmie-demokratycznym (chyba że w postaci oszustwa, typu „walczcie za nasz kraj”, a faktycznie: umierajcie za moją firmę lub moje kadencyjne stanowisko).

 

Tak więc podsumowując, A) w mojej subiektywnej ocenie – moje przewidywania kryzysu gospodarczego w państwach zachodnich sprawdziły się; i B) ustrój zachodni (kapitalistyczno-pseudodemokratyczny) nie jest ustrojem słusznym czy efektywnym ani nie jest ustrojem najlepszym z dziś możliwych do zaistnienia.


iPrawo w USA jest bardzo skomplikowane; np. przebieg wyborów prezydenckich czy prawo karne oraz cywilne oparte na precedensach (czyli nie Kodeksach bądź Ustawach ale różnych licznych wyrokach, często wzajemnie sprzecznych), co powoduje że 1) przeciętny obywatel nie ma pojęcia co i czemu się dzieje oraz 2) wyspecjalizowane grupy zawodowe oszustów i sofistyków (polityków, prawników – głównie Żydów) mają niekontrolowaną władzę nad społeczeństwem. Dzięki temu Konstytucja USA jest chwalona za swoją niezmienność – bowiem sama ustawa zasadnicza się nie zmienia, ale dodaje się do niej co rusz nowe poprawki [poprawek jest już 27], a całość musi być interpretowana i wykładana w konkretnych wyrokach różnych sądów, aby w ogóle można było tę Konstytucję stosować w praktyce. I przykładem na takie „nadinterpretowanie” oraz zmienianie prawa jest tzw. Pakt Fiskalny – streszczając: prezydent USA może zadłużać kraj ponad limit określony w Ustawie o ile zaakceptuje to, w zamian za przywileje, jedyna partia opozycyjna w senacie USA (w praktyce polega to na nie zwiększaniu podatków dla polityków, czyli najbogatszych obywateli kraju).

iiUSA czyniło tak już wiele razy, dokonując ataku na kraje w Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie lub dokonując tam aktów terroryzmu i zmieniając władze na marionetkowe, gdy u krajów tych USA było zadłużone (choć nigdy nie dotyczyło to aż takiego zadłużenia i aż tak potężnego kraju).

iiiNp. w Hiszpanii i Grecji oficjalnie ok. 27 % ludzi zdrowych, w wieku produkcyjnym, pozostaje bez pracy – czyli prawie 1/3 społeczeństwa (!).

ivSpadek cen dotyczy wszelkich nieruchomości, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym, przy czym najbardziej spadają ceny mieszkań o powierzchni 38-60 m², w ciągu roku w Polsce najwyższe spadki odnotowano we Wrocławiu i Łodzi (ok. - 8 %).

vPrzy czym, należy pamiętać że obecnie w Polsce tylko ok. 7 % pracowników należy do związków zawodowych – w komunizmie i pierwszych latach po nim było ich kilkakrotnie więcej (więc jest bzdurą, że teraz robotnicy i inne grupy społeczne mają większy realny wpływ na władzę państwową oraz kontrolowanie właścicieli/dyrekcji – aktualnie w Polsce totalitarne decyzje podejmują korporacje, i to zachodnie, bowiem lata temu przejęły polskie przedsiębiorstwa). Przykładem na mające miejsce ostatnio obniżenie praw pracowników na korzyść praw pracodawców (korporacji) jest usiłowanie wprowadzenia nowelizacji Kodeksu Pracy (wydłużenie okresu rozliczeniowego czasu pracy do roku, zmiana definicji „doby pracowniczej”, obniżenie stawek za pracę w nadgodzinach, wprowadzenie ruchomego czasu pracy, itd. - wg projektu ministra Szejnfelda [nazwisko znaczące] pracownicy mogą pracować po 13 h na dobę przez 6 dni w tygodniu przez pół roku, dostając za nadgodziny ok. połowę wynagrodzenia które dostawali dotąd, nie mając pojęcie ile i kiedy będą pracować oraz ile za to dostaną pieniędzy, i w ogóle nie dostając dni wolnych rekompensujących harówkę jeśli przedsiębiorstwo zostanie zlikwidowane [np. właściciel ogłosi bankructwo firmy] przed upływem roku).

viZSRR odkryło te ogromne złoża diamentów już w 1970 roku i wpisało do listy swoich rezerw bogactw naturalnych, zaś Federacja Rosyjska ogłosiła ich posiadanie dopiero w drugiej połowie 2012 roku.

viiiW lutym 2013 r. patrioci islamscy przeszli do walki partyzanckiej rozpraszając się i uniemożliwiając ciężkiemu sprzętowi bojowemu Zachodu namierzania ich oraz niszczenie ich instalacji i obozów. Patrioci rozpoczęli ataki samobójcze oraz podkładanie bomb-pułapek. W efekcie „interwencji Zachodu” ponad 270 000 ludzi musiało opuścić swoje domy, ok. 145 000 emigrowało z Mali, kilka milionów jest zagrożonych klęską głodową, a tysiące cywilów poniosło śmierć (głównie z powodu ostrzału sił zachodnich, bowiem jak się śle rakietę, zrzuca bombę czy strzela z działa to często trafia się w cywilów, zaś partyzanci widzą do kogo strzelają ze swych karabinów albo obok kogo wysadzają się, poświęcając własne życie dla idei).

ixhttp://www.youtube.com/watch?v=BM9yCk4IB8w ; http://www.youtube.com/watch?v=w4-5GbnoWDs ; http://www.youtube.com/watch?v=w4-5GbnoWDs&feature=fvwp&NR=1 – rządu Republiki Korei nie udało się zadłużyć i skorumpować... więc postanowiono podburzyć ludność tego kraju a jeśli to się nie uda, zaatakować w imię „ratowania ludności”...

xPrzykładem może być porównanie leków w Polsce: Stoperan i Laremid – oba służą leczeniu objawowemu ostrej biegunki i zawierają tę samą substancję czynną: loperamide, lecz pierwszy: jest produkowany przez megakorporację z USA o nazwie US Pharmacia i bogato reklamowany w mediach, a drugi przez polską firmę Polfa i niereklamowany w mediach, pierwszy zawiera mniej substancji czynnej, opakowanie zwiera mniej tabletek i jest droższe, a drugi ma więcej tabletek, więcej substancji czynnej i na dodatek JEST TAŃSZY(!) - to dobitny przykład jak korporacje zachodnie wciskają ludziom droższe i gorsze produkty dzięki propagandzie i „jechaniu” po emocjach oraz skojarzeniach (jak USA próbuje manipulować naszymi opiniami) [abstrahując od tego, zwracam uwagę, że biegunka jest fizjologiczną odpowiedzią na zatrucie organizmu, i jeśli takowa występuje to należy jej ulec, ulec wymiotom i rozwolnieniu aby oczyścić organizm z toksyn, a nie tamować wydalanie toksyn i zatrzymywać je w organizmie – chyba że biegunka taka ma podłoże nerwowe, psychosomatyczne – najlepiej w pierwszej kolejności wziąć zwykły węgiel aktywny, który zneutralizuje toksyny w żołądku i jelitach, też najlepiej wziąć takowy wyprodukowany przez firmę polską; podobnie jak lepiej wziąć polską Polopirynę S niż Aspirynę z Zachodu – będzie taniej i skuteczniej (obie zawierają ten sam kwas acetylosalicylowy)].
Sporządzając poniższe zestawienie dokonałem ostrej selekcji, za główne kryterium weryfikacji przyjmując wiarygodność filmu – odrzuciłem wiele tytułów z powodu braku uzasadnienia stawianych w nich tez w naukowej literaturze przedmiotu (np. cały zestaw filmów o teoriach spiskowych, nie mających odzwierciedlenia w naukowych źródłach historycznych). Poniższa filmografia ma układ chronologiczny treściowy, tzn. ułożyłem filmy w kolejności wystąpienia wydarzeń które opisują (bez względu na datę produkcji filmu), aby można było prześledzić całą historię USA. W nawiasach umieściłem notki wyjaśniające czego film dotyczy, aby każdy mógł wybrać te filmy, które dotyczą zagadnień go interesujących (wojna, cenzura, służby specjalne, ekonomia, itd.) Byłbym wdzięczny moim Czytelnikom za podzielenie się wrażeniami z obejrzenia filmów w komentarzach pod wpisem oraz za zasugerowanie mi jakie jeszcze tytuły filmów dokumentalnych powinienem dodać w poniższym zestawieniu (przy Waszej pomocy będę poniższy spis uzupełniał na bieżąco). [W Polsce poniższe filmy są wyświetlane najczęściej na kanałach: Planete, TVP Kultura oraz TVP 1 i 2.]


 


 


Czarne słońce Hiroshimy, tyt. oryg.: La face cachee de Hiroshima Francja 2011, 87 min. [o zrzuceniu przez USA bomb atomowych na Hirosimę i Nagasaki, okłamywaniu opinii publicznej i okrutnym eksperymentowaniu na ludziach]


 


Mordercy w amerykańskich mundurach, tyt. oryg.: Das Massaker von No Gun Ri Niemcy 2006, 45 min. [o masakrze ludności cywilnej dokonanej przez żołnierzy USA w pobliżu No Gun Ri podczas agresji USA na Koreę w 1950 roku oraz o okłamywaniu opinii publicznej że była to „niezawiniona pomyłka” (potem USArmy postępowała analogicznie, dokonując innych masakr, np. w My Lai w Wietnamie)]


 


Nikt nie jest bez grzechu: Arthur Miller, Elia Kazan i czarna lista Hollywood, tyt. oryg.: None Without Sin - Arthur Miller, Elia Kazan and the Hollywood Blacklist USA 2003, 120 min. [o histerii w USA w pierwszej połowie lat 50-tych, polegającej na szpiegowaniu, prześladowaniu i powszechnym denuncjowaniu osób podejrzewanych o jakąkolwiek lewicowość (makkartyzm, Komisja ds. Badania Działalności Antyamerykańskiej), o nagrodzeniu w 1999 roku Oskarem za dorobek życia Eli Kazana, który zadenuncjował wielu swoich znajomych jako domniemanych komunistów (dziś analogiczna histeria dotyczy podejrzeń o terroryzm)]


 


CIA w Iranie, tyt. oryg.: American Coup, USA 2011, 52 min. [o terrorystycznej akcji CIA w 1953 roku, mającej na celu obalenie demokratycznych i demokratycznie wybranych władz Iranu (Operacja Ajax), w celu dalszej możliwości wyzyskiwania Iranu przez USA i Wielką Brytanię]


 


638 sposobów na zabicie Castro, tyt. oryg.: 638 ways to kill Castro Wielka Brytania 2006, 75 min. [o setkach zamachów zorganizowanych przez rząd USA i kierowanych przez CIA, mających na celu zmordowanie demokratycznego przywódcy Kuby Fidela Castro, Inwazja w Zatoce Świń, wybuchające i zatrute cygara, eksplodujące małże, trucizny w ubraniach, butach, długopisach, przekupywanie kochanek i współpracowników... (na tej samej zasadzie USA próbowało zamordować co najmniej kilkudziesięciu ludzi będących u władzy w innych krajach)]


 


3 sposoby USA na obalenie „dyktatury”, tyt. oryg.: 3 Ways of USA to Overturn a "Dictatorship" (informacje o filmie oraz jego kopie agentury USA pokasowały gdzie się dało) [o tym jak pseudodemokratyczne rządy USA od dziesiątek lat obalają demokratyczne i demokratycznie wybrane rządy w innych krajach dla poszerzenia własnej władzy i ukradzenia kolejnych narodowych majątków; najpierw próbują przekupić obce rządy, następnie próbują je skłonić do uzależnienia od pożyczek, potem narzucają na inne kraje sankcje i kłamstwami oraz prowokacjami buntują ich obywateli, i w końcu gdy to wszystko zawiedzie dokonują zbrojnego ataku pod sfałszowanym pretekstem; wyznania Johna Perkinsa – ekonomisty będącego doradcą rządów USA (pracownika korporacji Chas. T. Main Inc., która m.in. współpracowała przy tworzeniu broni jądrowej, a po kolejnej aferze zmieniła nazwę i ma się obecnie nadal doskonale)]


 


Supermocarstwo, tyt. oryg.: Superpower USA 2008, 119 min. [o historii USA po II wojnie światowej, o ciągłym rozpętywaniu wojen przez USA, organizowaniu akcji terrorystycznych w przeróżnych krajach, okłamywaniu ludzkości i prześladowaniu własnych obywateli przez rząd USA, oraz o tym, że wszystko to USA robi wyłącznie dla pieniędzy]


 


Raport końcowy: Watergate, tyt. oryg.: The Final Report. Watergate USA 2006, 46 min. [o przestępstwach, oszustwach i kłamstwach prezydenta USA Richarda Nixona oraz tajnych służb USA, związanych z Aferą Watergate, która wybuchła w 1972 roku]


 


Watergate - miniserial, Wielka Brytania 1994, odcinki po 50 min.: Włamanie, Zacieranie śladów, Kozioł ofiarny, Maskarada, Oskarżenie [o tym jak prezydent USA Nixon zlecał służbom włamania i szpiegowanie konkurentów, jak cała władza USA była skorumpowana i notorycznie kłamała, jak dzięki tym oszustwom Nixon został wybrany ponownie prezydentem z ogromnym poparciem społecznym, jak politycy USA dążyli do władzy łamiąc wszelką etykę, przekupując, szantażując i naciągając prawo – czyli o Aferze Watergate (afery takie zdarzają się w USA za rządów każdego prezydenta, jednak nie są znane opinii publicznej, rząd USA czyni coś sprzecznego z prawem i etyką a potem kłamie że tego nie zrobił, np. zezwolenie na atak na Perl Harbor, kłamstwo o wietnamskim ataku na okręt Maddox, Afera Iran-Contras, Afera Rozporkowa, kłamstwo o irackiej broni masowej zagłady, więzienia CIA w Europie, itd.)]


 


Dobry dzień na śmierć, tyt. oryg. Good day to die USA 2011, 89 min. [o niszczeniu przez USA północnoamerykańskich Indian i walce którą władze, wojsko i policja rozpoczęły w 1968 roku przeciwko Ruchowi Indian Amerykańskich (reklama batonika Mars jest podłą obrazą, bazującą na tych wydarzeniach)]


 


Roger i ja, tyt. oryg. Roger & me USA 1989, reż. Michael Moore, 91 min. [o pozbawionym skrupułów wyzysku ludzi przez kapitalistyczne korporacje i niehumanitarnym charakterze systemu kapitalistycznego, na przykładzie General Motors]


 


Korporacja, tyt. oryg. The Corporation Kanada 2003, 145 min. (film często dzielony na 3 odcinki) [o władzy, antydemokratyczności i oszustwach korporacji oraz wyzyskach i szkodach czynionych przez współczesne kapitalistyczne korporacje, których antyhumanitarna idea wywodzi się z USA]


 


Yes-meni naprawiają świat, tyt. oryg. The Yes Men Fix The World Francja, USA, Wielka Brytania 2009, 90 min.[o tym jak megakorporacja z USA doprowadziła do największej katastrofy w dziejach - Union Carbide w Bhopalu – i okłamywała opinię publiczną oraz wyłgała się z wszelkiej odpowiedzialności prawnej, finansowej i etycznej, oraz o tym że takie postępowanie jest kapitalistycznym standardem (wadą filmu jest wiara twórców w efekt cieplarniany, wymyślony przez korporacje)]


 


Zabawy z bronią, tyt. oryg. Bowling for Columbine USA 2002, reż. Michael Moore, 120 min. [o budowaniu przez media i rządy USA ciągłego poczucia zagrożenia u obywateli, przez co powszechnie kupują oni broń i dokonują mordów]


 


Fabryka konsensusu: Noam Chomsky i media, tyt. oryg. Manufacturing Consent: Noam Chomsky and media, Kanada, Australia, Finlandia, Norwegia 1992, 90 min. [o tym jak zachodnie media okłamują obywateli i nimi manipulują, będąc faktycznie narzędziami propagandowymi rządów i korporacji, na przykładzie USA (w którym środki masowego przekazu najsilniej kontrolują myśli społeczeństwa) i w oparciu o teorie prof. Noama Chomskyego]


 


Orwell przewraca się w grobie, tyt. oryg. Orwell Rolls In His Grave USA 2003, 103 min. [o tym jak w USA rząd i korporacje sterują mediami i kreują poglądy opinii publicznej, stosując propagandę, zniekształcenia, cenzurę i nagłaśnianie konkretnych wydarzeń, tworząc zakłamany homogeniczny czarno-biały obraz świata]


 


Filmy na cenzurowanym, tyt. oryg. This Film Is Not Yet Rated USA, Wielka Brytania 2006, 97 min. [o cenzurze w USA, tajnych cenzorach Motion Picture Association of America, prywacie oraz hipokryzji w przyznawaniu filmom kategorii wiekowych w USA, i uzależnieniu całości od propagandowych interesów rządu USA (wszystkie inne dziedziny są w USA analogicznie cenzurowane, np. za gry komputerowe odpowiada analogiczna organizacja Entertainment Software Rating Board)]


 


Fahrenheit 9/11 USA 2004, reż. Michael Moore, 122 min. [o powiązaniu prezydenta Busha jr. z korporacjami naftowymi, okłamywaniu obywateli i nieuzasadnionym parciu rządu USA do rozpętywania wojen]


 


Chorować w USA, tyt. oryg. Sicko USA 2007, reż. Michael Moore, 113 min. [o tragicznym stanie opieki medycznej w USA, spowodowanym dążeniem do zysków finansowych przez korporacje i rządy USA, kosztem zdrowia i życia obywateli]


 


Kapitalizm, moja miłość, tyt. oryg. Capitalism: A Love Story USA 2009, reż. Michael Moore, 127 min. [o przyczynach kryzysu ekonomicznego który rozpoczął się w USA, wyzyskiwaniu i oszukiwaniu ludzi przez kapitalistyczne korporacje i rządy oraz okrucieństwie samego systemu kapitalistycznego]


Głosuj (0)

mentat 4/04/2013 16:10:00 kalendarza gregoriańskiego [Powrót] Komentuj