Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby
Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz 'Przejdź do serwisu', prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest GO-MEDIA, z siedzibą ul. Stanisława Betleja 12 lok 10, 35-303 Rzeszów, VAT-ID: PL792-209-42-66.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: gomedia@interia.pl.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Netsprint S.A., Google LLC, Stroer Digital Operations sp. z o.o., w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do GIODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
klikmapa.pl
Ubój rytualny: czyli jak znowu ze społeczeństwa zrobiono bezmyślne bydło

mentat

:: mentat ::

Ubój rytualny: czyli jak znowu ze społeczeństwa zrobiono bezmyślne bydło

W idei i przepisach prawa, ubój nierytualny przebiega w ten sposób, że zwierzę jest najpierw ogłuszane a potem zabijane i obrabiane, zaś ubój rytualny w ten sposób, że zwierzę nie jest ogłuszane, tylko od razu się je zabija poprzez podcięcie szyi, w wyniku którego następuje wykrwawienie prowadzące do zgonu.

 

W sejmie RP przegłosowano 12 VII 2013 r. odrzucenie projektu ustawy o dopuszczalności uboju rytualnego. Czyli w życie nie wejdą teraz nowe przepisy stanowiące o dopuszczalności uboju zwierząt na zasadzie uboju o cechach rytualnych.

 

Implikuje to, iż:

 

1) Nic nie ulegnie zmianie, tak w prawie jak i w praktyce. Bowiem nadal będzie obowiązywało Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 września 2004 r. w sprawie kwalifikacji osób uprawnionych do zawodowego uboju oraz warunków i metod uboju i uśmiercania zwierząt, dopuszczające ubój rytualnyi - ponieważ nie ma nowej ustawy w tym zakresie, to nadal obowiązuje tamta, co widać na stronie rządowej poprzez określenie aktu prawnego jako „obowiązujący”ii (tak samo, zagłosowanie za projektem nowego prawa nic by nie zmieniło, bowiem prawo i praktyka pozostałyby takie jak dotąd, więc cała batalia medialna i polityczna to „para w gwizdek”, wydmuchiwana przez polityków i „ekologów” z głupoty bądź dla poklasku tłumu i uzyskiwania funduszy, czy dla odwrócenia uwagi od problemów rzeczywistych).

 

2) Po raz kolejny politycy, „ekolodzy” i media okłamali Polaków, robiąc z nich stado bezmyślnego bydła rzeźnego. Bowiem:

 

A) Unia Europejska nie zakazuje krajom członkowskim uboju rytualnego – Dyrektywa Rady nr 93/119 w sprawie ochrony zwierząt w czasie uboju i uśmiercania daje krajom członkowskim dowolność w tym zakresie co do narodowego prawa i praktyki.iii

 

B) Prawie wszystkie kraje na Ziemi, w tym zdecydowana większość krajów Unii Europejskiej, dopuszcza ubój rytualny. Ubój rytualny jest zalegalizowany w Izraelu, USA, krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Afryki, Ameryki Południowej, w Belgii, Bułgarii, Danii, Francji, Niemczech, Grecji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, itd., pod pewnymi warunkami także w Austrii, Finlandii, Słowacji i Estonii. W krajach UE zakaz obowiązuje tylko i wyłącznie w Szwecji, Norwegii i Szwajcarii (czyli w samej restrykcyjnej UE zakaz obowiązuje w 3 z 28 państw, co stanowi że obowiązuje jedynie w ok. 10 % państw, tylko w 1/10 państw, więc jest wyjątkiem a nie regułą).

 

C) Zakaz uboju rytualnego byłby sprzeczny z Konstytucją RP oraz innym prawnymi aktami szczegółowymi, bowiem Konstytucja zapewnia wolność religijną i wolność praktykowania religii (zaś judaizm, islam, itp. są zalegalizowanymi związkami religijnymi, czyli prawa tych religii są konstytucyjnie zabezpieczone) zaś prawa dodatkowe (jak np. te odnośnie niemożności dyskryminacji czy obrazy uczuć religijnych) implikują iż akty prawne podrzędne, jak np. ustawy i rozporządzenia, nie mogą ograniczać praw wyznaniowych.

 

D) Znamienne jest, iż pierwszy prawny zakaz uboju rytualnego zwierząt wprowadzono dopiero w latach 30-stych XX wieku, jedynie w dwóch państwach na całej Ziemi, i była to decyzja hitlerowskich faszystów. Otóż zakaz ten wprowadzono z polecenia Adolfa Hitlera, w III Rzeszy Niemieckiej, i wcześniej w Szwajcarii – poza tym kręgiem kulturowym nikt nie wpadł na taki pomysł.

 

E) W rzeźniach powszechnie nie jest przestrzegane prawo, egzekutorzy zwierząt go powszechnie nie przestrzegają, i częściej zwierzę nie ubijane rytualnie faktycznie jest uśmiercane bez ogłuszenia (bez uderzenia mechanicznego czy prądem, mającego spowodować utratę świadomości, lub po uderzeniu za słabym, nie powodującym utraty świadomości lecz stanowiącym dodatkowy bodziec bólowy i stresowy) bowiem taka niedbałość przyspiesza proces „produkcyjny”.

 

F) Faktycznie, zwierzęta nie ubijane metodą rytualną, jeśli zostały ogłuszone, często budzą się w trakcie obierania mięsa, tak jak człowiek który zemdlał i następnie został oblany zimną wodą. Zawieszone na haku budzą się i uzyskują świadomość gdy rzeźnik obdziera je ze skóry czy zaczyna patroszyć, otrzymując silny pobudzający bodziec bólowy. Gdy nóż rozcina im klatkę piersiową bądź trzewia, i wyrywa się z nich narządy, otwierają oczy, zaczynają wyć, skomleć, wierzgać. W efekcie przeżywając większe i dłuższe cierpienia, tak psychiczne jak i fizyczne.

 

G) Ubój rytualny, o ile jest stosowany wg zasad Talmudu, Koranu, itp., nie naraża tych zwierząt na aż takie cierpienie. Wg zasad religijnych: rzeźnik musi mieć nieposzlakowaną moralność; nóż musi być najlepszej jakości i niezwykle ostry; zwierzę nie może widzieć jak zabijano przed nim inne; nie wolno zwierzęcia uderzać ani popychać; musi być delikatnie spętane i ułożone; jedno cięcie szyi (ruch w przód i w tył) musi przeciąć od razu łącznie skórę, tłuszcz, mięśnie, arterie, żyły, mięśnie, nerwy, tchawicę i przełyk (jeśli to by się nie udało, to mięso automatycznie staje się trefne). Zwierzę w ciągu kilkunastu sekund traci świadomość dzięki niedotlenieniu mózgu, bowiem nie może płucami uzupełnić deficytu tlenu, krew wypływa z głowy, przecięte nerwy nie przesyłają sygnałów bólu. Niedotleniony mózg wydziela endorfiny, które wyzwalają u zdychającego euforię (ogłuszone konające zwierzę nie odczuwa tej przyjemności, a jeśli odzyska świadomość z głową połączoną nerwami z okaleczanym ciałem to odczuwa okropne cierpienie).iv

 

Całość tej szopki, uwidacznia kompletny debilizm bądź populizm polityków oraz „ekologów” i przygłupich, stronniczych mediów (często wydaje mi się, że najgłupsza i najbardziej sprzedajna w Polsce grupa społeczna to dziennikarze). Ruch Palikota – głosujący przeciw - to zneurotyzowane oryginały, więc ich stanowisko nie jest hipokryzją (choć nadal nie rozgryzłem, czemu Janusz Palikot, który wydaje mi się osobą racjonalną, opiera się na takich ludziach). Za to PiS – głosujące przeciw - popisało się szczególną hipokryzją – to oni stworzyli wcześniej prawa zezwalające na tenże ubój rytualny oraz to oni bez skrupułów wysyłali polskich żołnierzy za granicę aby zarzynali niewinnych ludzi (hipokryzja PiS, tak na marginesie, jest powszechna – np. to oni popodpisywali protokoły z UE co do ograniczania emisji CO², zarzynając polskie górnictwo i przemysł, a teraz kłamią, że zawsze byli temu przeciwni). Politycy (włącznie wszyscy, z obecnych na scenie) wyrażali zgodę na strzelanie do dzikich zwierząt w postaci myślistwa (a rzadko pierwszy strzał jest na komorę – czyli ostateczny w serce) oraz powysyłali polskich żołnierzy w pancernych wozach i kamizelkach kuloodpornych aby mordowali (z nieuzasadnionych racjonalnie powodów) nieopancerzonych ludzi w Iraku czy Afganistanie, potworzyli więzienia CIA w Polsce w których torturowano niewinnych, pokupowali drony do zabijania ludzi bez procesu w suwerennych krajach, itd. a teraz udają, że przejmują się cierpieniem bydła.


iiJeśli komuś za taki ubój ktoś zagrozi sankcjami, wystarczy aby prokuraturze czy sądowi pokazał printscreen ze strony rządowej (gov) aktów prawnych z istniejącym opisem rozporządzenia jako „obowiązujący” (z datą adekwatną do zaistnienia czynu), a będzie musiał zostać uznany za niewinnego, bez przeprowadzania jakiegokolwiek dalszego postępowania.

ivW Internecie znajdują się dziesiątki filmów dokumentujących ubój nierytualny, z budzącymi się zwierzętami które już wcześniej były popychane i zestresowane widokiem konających współbraci, oraz ubój rytualny i egzekucje ludzi dokonywane przez bojowników islamskich sposobem poderżnięcia gardła, i abstrahując od emocji – wywoływanych np. przez dziwaczne odgłosy dławiących się krwią korpusów – można obiektywnie ocenić co każdy z tych ssaków musiał czuć przed ostateczną utratą świadomości.

Sporządzając poniższe zestawienie dokonałem ostrej selekcji, za główne kryterium weryfikacji przyjmując wiarygodność filmu – odrzuciłem wiele tytułów z powodu braku uzasadnienia stawianych w nich tez w naukowej literaturze przedmiotu (np. cały zestaw filmów o teoriach spiskowych, nie mających odzwierciedlenia w naukowych źródłach historycznych). Poniższa filmografia ma układ chronologiczny treściowy, tzn. ułożyłem filmy w kolejności wystąpienia wydarzeń które opisują (bez względu na datę produkcji filmu), aby można było prześledzić całą historię USA. W nawiasach umieściłem notki wyjaśniające czego film dotyczy, aby każdy mógł wybrać te filmy, które dotyczą zagadnień go interesujących (wojna, cenzura, służby specjalne, ekonomia, itd.) Byłbym wdzięczny moim Czytelnikom za podzielenie się wrażeniami z obejrzenia filmów w komentarzach pod wpisem oraz za zasugerowanie mi jakie jeszcze tytuły filmów dokumentalnych powinienem dodać w poniższym zestawieniu (przy Waszej pomocy będę poniższy spis uzupełniał na bieżąco). [W Polsce poniższe filmy są wyświetlane najczęściej na kanałach: Planete, TVP Kultura oraz TVP 1 i 2.]

 

 

Czarne słońce Hiroshimy, tyt. oryg.: La face cachee de Hiroshima Francja 2011, 87 min. [o zrzuceniu przez USA bomb atomowych na Hirosimę i Nagasaki, okłamywaniu opinii publicznej i okrutnym eksperymentowaniu na ludziach]

 

Mordercy w amerykańskich mundurach, tyt. oryg.: Das Massaker von No Gun Ri Niemcy 2006, 45 min. [o masakrze ludności cywilnej dokonanej przez żołnierzy USA w pobliżu No Gun Ri podczas agresji USA na Koreę w 1950 roku oraz o okłamywaniu opinii publicznej że była to „niezawiniona pomyłka” (potem USArmy postępowała analogicznie, dokonując innych masakr, np. w My Lai w Wietnamie)]

 

Nikt nie jest bez grzechu: Arthur Miller, Elia Kazan i czarna lista Hollywood, tyt. oryg.: None Without Sin - Arthur Miller, Elia Kazan and the Hollywood Blacklist USA 2003, 120 min. [o histerii w USA w pierwszej połowie lat 50-tych, polegającej na szpiegowaniu, prześladowaniu i powszechnym denuncjowaniu osób podejrzewanych o jakąkolwiek lewicowość (makkartyzm, Komisja ds. Badania Działalności Antyamerykańskiej), o nagrodzeniu w 1999 roku Oskarem za dorobek życia Eli Kazana, który zadenuncjował wielu swoich znajomych jako domniemanych komunistów (dziś analogiczna histeria dotyczy podejrzeń o terroryzm)]

 

CIA w Iranie, tyt. oryg.: American Coup, USA 2011, 52 min. [o terrorystycznej akcji CIA w 1953 roku, mającej na celu obalenie demokratycznych i demokratycznie wybranych władz Iranu (Operacja Ajax), w celu dalszej możliwości wyzyskiwania Iranu przez USA i Wielką Brytanię]

 

638 sposobów na zabicie Castro, tyt. oryg.: 638 ways to kill Castro Wielka Brytania 2006, 75 min. [o setkach zamachów zorganizowanych przez rząd USA i kierowanych przez CIA, mających na celu zmordowanie demokratycznego przywódcy Kuby Fidela Castro, Inwazja w Zatoce Świń, wybuchające i zatrute cygara, eksplodujące małże, trucizny w ubraniach, butach, długopisach, przekupywanie kochanek i współpracowników... (na tej samej zasadzie USA próbowało zamordować co najmniej kilkudziesięciu ludzi będących u władzy w innych krajach)]

 

3 sposoby USA na obalenie „dyktatury”, tyt. oryg.: 3 Ways of USA to Overturn a "Dictatorship" (informacje o filmie oraz jego kopie agentury USA pokasowały gdzie się dało) [o tym jak pseudodemokratyczne rządy USA od dziesiątek lat obalają demokratyczne i demokratycznie wybrane rządy w innych krajach dla poszerzenia własnej władzy i ukradzenia kolejnych narodowych majątków; najpierw próbują przekupić obce rządy, następnie próbują je skłonić do uzależnienia od pożyczek, potem narzucają na inne kraje sankcje i kłamstwami oraz prowokacjami buntują ich obywateli, i w końcu gdy to wszystko zawiedzie dokonują zbrojnego ataku pod sfałszowanym pretekstem; wyznania Johna Perkinsa – ekonomisty będącego doradcą rządów USA (pracownika korporacji Chas. T. Main Inc., która m.in. współpracowała przy tworzeniu broni jądrowej, a po kolejnej aferze zmieniła nazwę i ma się obecnie nadal doskonale)]

 

Supermocarstwo, tyt. oryg.: Superpower USA 2008, 119 min. [o historii USA po II wojnie światowej, o ciągłym rozpętywaniu wojen przez USA, organizowaniu akcji terrorystycznych w przeróżnych krajach, okłamywaniu ludzkości i prześladowaniu własnych obywateli przez rząd USA, oraz o tym, że wszystko to USA robi wyłącznie dla pieniędzy]

 

Raport końcowy: Watergate, tyt. oryg.: The Final Report. Watergate USA 2006, 46 min. [o przestępstwach, oszustwach i kłamstwach prezydenta USA Richarda Nixona oraz tajnych służb USA, związanych z Aferą Watergate, która wybuchła w 1972 roku]

 

Watergate - miniserial, Wielka Brytania 1994, odcinki po 50 min.: Włamanie, Zacieranie śladów, Kozioł ofiarny, Maskarada, Oskarżenie [o tym jak prezydent USA Nixon zlecał służbom włamania i szpiegowanie konkurentów, jak cała władza USA była skorumpowana i notorycznie kłamała, jak dzięki tym oszustwom Nixon został wybrany ponownie prezydentem z ogromnym poparciem społecznym, jak politycy USA dążyli do władzy łamiąc wszelką etykę, przekupując, szantażując i naciągając prawo – czyli o Aferze Watergate (afery takie zdarzają się w USA za rządów każdego prezydenta, jednak nie są znane opinii publicznej, rząd USA czyni coś sprzecznego z prawem i etyką a potem kłamie że tego nie zrobił, np. zezwolenie na atak na Perl Harbor, kłamstwo o wietnamskim ataku na okręt Maddox, Afera Iran-Contras, Afera Rozporkowa, kłamstwo o irackiej broni masowej zagłady, więzienia CIA w Europie, itd.)]

 

Dobry dzień na śmierć, tyt. oryg. Good day to die USA 2011, 89 min. [o niszczeniu przez USA północnoamerykańskich Indian i walce którą władze, wojsko i policja rozpoczęły w 1968 roku przeciwko Ruchowi Indian Amerykańskich (reklama batonika Mars jest podłą obrazą, bazującą na tych wydarzeniach)]

 

Roger i ja, tyt. oryg. Roger & me USA 1989, reż. Michael Moore, 91 min. [o pozbawionym skrupułów wyzysku ludzi przez kapitalistyczne korporacje i niehumanitarnym charakterze systemu kapitalistycznego, na przykładzie General Motors]

 

Korporacja, tyt. oryg. The Corporation Kanada 2003, 145 min. (film często dzielony na 3 odcinki) [o władzy, antydemokratyczności i oszustwach korporacji oraz wyzyskach i szkodach czynionych przez współczesne kapitalistyczne korporacje, których antyhumanitarna idea wywodzi się z USA]

 

Yes-meni naprawiają świat, tyt. oryg. The Yes Men Fix The World Francja, USA, Wielka Brytania 2009, 90 min.[o tym jak megakorporacja z USA doprowadziła do największej katastrofy w dziejach - Union Carbide w Bhopalu – i okłamywała opinię publiczną oraz wyłgała się z wszelkiej odpowiedzialności prawnej, finansowej i etycznej, oraz o tym że takie postępowanie jest kapitalistycznym standardem (wadą filmu jest wiara twórców w efekt cieplarniany, wymyślony przez korporacje)]

 

Zabawy z bronią, tyt. oryg. Bowling for Columbine USA 2002, reż. Michael Moore, 120 min. [o budowaniu przez media i rządy USA ciągłego poczucia zagrożenia u obywateli, przez co powszechnie kupują oni broń i dokonują mordów]

 

Fabryka konsensusu: Noam Chomsky i media, tyt. oryg. Manufacturing Consent: Noam Chomsky and media, Kanada, Australia, Finlandia, Norwegia 1992, 90 min. [o tym jak zachodnie media okłamują obywateli i nimi manipulują, będąc faktycznie narzędziami propagandowymi rządów i korporacji, na przykładzie USA (w którym środki masowego przekazu najsilniej kontrolują myśli społeczeństwa) i w oparciu o teorie prof. Noama Chomskyego]

 

Orwell przewraca się w grobie, tyt. oryg. Orwell Rolls In His Grave USA 2003, 103 min. [o tym jak w USA rząd i korporacje sterują mediami i kreują poglądy opinii publicznej, stosując propagandę, zniekształcenia, cenzurę i nagłaśnianie konkretnych wydarzeń, tworząc zakłamany homogeniczny czarno-biały obraz świata]

 

Filmy na cenzurowanym, tyt. oryg. This Film Is Not Yet Rated USA, Wielka Brytania 2006, 97 min. [o cenzurze w USA, tajnych cenzorach Motion Picture Association of America, prywacie oraz hipokryzji w przyznawaniu filmom kategorii wiekowych w USA, i uzależnieniu całości od propagandowych interesów rządu USA (wszystkie inne dziedziny są w USA analogicznie cenzurowane, np. za gry komputerowe odpowiada analogiczna organizacja Entertainment Software Rating Board)]

 

Fahrenheit 9/11 USA 2004, reż. Michael Moore, 122 min. [o powiązaniu prezydenta Busha jr. z korporacjami naftowymi, okłamywaniu obywateli i nieuzasadnionym parciu rządu USA do rozpętywania wojen]

 

Chorować w USA, tyt. oryg. Sicko USA 2007, reż. Michael Moore, 113 min. [o tragicznym stanie opieki medycznej w USA, spowodowanym dążeniem do zysków finansowych przez korporacje i rządy USA, kosztem zdrowia i życia obywateli]

 

Kapitalizm, moja miłość, tyt. oryg. Capitalism: A Love Story USA 2009, reż. Michael Moore, 127 min. [o przyczynach kryzysu ekonomicznego który rozpoczął się w USA, wyzyskiwaniu i oszukiwaniu ludzi przez kapitalistyczne korporacje i rządy oraz okrucieństwie samego systemu kapitalistycznego]


Głosuj (0)

14/07/2013 00:43:47 kalendarza gregoriańskiego [Powrót] Komentuj

|| FS ||
Ilekroć ten temat jest przywoływany w telewizji, ogarnia mnie irytacja, gdyż ewidentnie służy on odwracaniu uwagi od problemów poważnych. Wcześniej nie zainteresowałem się kwestią prawną i na czym ten ubój rytualny polega, cieszy mnie więc, że przeczytałem ten artykuł - mam pełniejszy obraz sytuacji.
brak www || data: 14/07/2013 14:01:40 kalendarza gregoriańskiego
ack248.neoplus.adsl.tpnet.pl || IP: 83.25.62.248