Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby
Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz 'Przejdź do serwisu', prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest GO-MEDIA, z siedzibą ul. Stanisława Betleja 12 lok 10, 35-303 Rzeszów, VAT-ID: PL792-209-42-66.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: gomedia@interia.pl.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Netsprint S.A., Google LLC, Stroer Digital Operations sp. z o.o., w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do GIODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
klikmapa.pl
Ustawę o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej – ANALIZA cz.2

mentat

:: mentat ::

Ustawę o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej – ANALIZA cz.2

Treść Ustawy
Ustawa stwierdza, iż osoby skazane, po odbyciu wyroku we więzieniu, jeśli mają „zaburzenia psychiczne w postaci upośledzenia umysłowego, zaburzenia osobowości lub zaburzenia preferencji seksualnych” i „zachodzi prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego z użyciem przemocy lub groźbą jej użycia przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności seksualnej i obyczajności”, mają zostać zamknięte – po odbyciu kary zasądzonej przez sąd – w zamkniętych szpitalach psychiatrycznych (w Krajowym Ośrodku Terapii Zaburzeń Psychicznych). [W regulacjach szczegółowych znajdują się kolejne absurdalne gnioty prawne, ale nie mam czasu tego wszystkiego szczegółowo hobbystycznie i nieodpłatnie opisywać]


Problemy
W kategorięosób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej” można zaliczyć każdego człowieka albo żadnego, zależnie od przyjętych kryteriów. Tak więc samo określenie kogo i czego ustawa dotyczy, jest tak nieprecyzyjne, że nie ma znaczenia ani logicznego, ani naukowego, ani prawnego. Wg obecnego prawa (Kodeks Cywilny, Ustawa o ochronie zdrowia psychicznego, itp.) oraz zróżnicowanych poglądów psychologów i psychiatrów (o czym niżej), każdą osobę można uznać za posiadającą zaburzenia psychiczne lub ich nie posiadającą, a stwierdzenie takie będzie zależne od jakości adwokata oraz doboru biegłych. W naukach o psychice istnieją bowiem trzy rozbieżne poglądy i terminologie w tym zakresie. 1) Zaburzenie psychiczne to nazwa, którą - dla poprawności politycznej - stosuje się na określenie ŁĄCZNIE wszelkich chorób psychicznych i zaburzeń, bowiem termin choroba się zaczął źle kojarzyć, a relatywiści twierdzą, że nie wiedzą gdzie są granice pomiędzy chorobą, innością i normą (zaburzenie psychiczne to wszelkie odstępstwo od stanu zdrowia psychicznego, przy czym nie wiadomo czym jest owo zdrowie). 2) Zaburzenie psychiczne to nazwa na każdą inność oraz odmienność czy nietypowość względem wybranej grupy kontrolnej, która nie jest chorobą. 3) Zaburzenie psychiczne to utrudnienie funkcjonowania społecznego lub psychicznego, które wywołuje dyskomfort.


Więc jeśli ktoś trafił do więzienia a nie szpitala psychiatrycznego, to znaczy że zaburzeń psychicznych – z powodu których miałby dokonać przestępstwa - nie miał, więc nie można go siłą osadzić w psychiatryku po odbyciu wyroku (skazany zabił, zgwałcił, dokonał czynów pedofilskich z powodu własnego wyboru a nie wewnętrznego przymusu psychicznego). Lub każdego za popełnienie dowolnego czynu można wsadzić do psychiatryka po odsiadce, bo każdy miał jakieś zaburzenia psychiczne, jakieś utrudnienia w funkcjonowaniu w grupie lub z samym sobą, które były dyskomfortowe dla grupy lub jego samego (np. pił alkohol, miał depresję z powodu śmierci żony, przedwczesny wytrysk, bulimię, IQ poniżej średniej, uznawał że homoseksualizm to choroba, że kobiety i inwalidzi są statystycznie słabsi od zdrowych mężczyzn, że nie trzeba było wstępować do UE lub NATO czy sprzedawać majątku narodowego zagranicznym korporacjom, jąkał się lub miał psychosomatyczną biegunkę bądź natręctwo mycia dłoni czy zaburzenia psychiczne bliżej nieokreślone [F 99] lub zaburzenia osobowości typu innego, nieokreślonego czy mieszanego [F 60.8; F 60.9 czy F 61.0 – czyli był nonkonformistą w poglądach bądź zachowaniu]. Lub każdego nonkonformistę (wizjonera, członka mniejszości, tradycjonalistę) można wsadzić do psychiatryka, bowiem posiada zaburzenia osobowości polegające na społecznie nieakceptowanym myśleniu i zachowaniu, które społeczeństwu sprawia dyskomfort, gdyż takowy stanowi np. zaprzeczanie równości ras, religii, preferencji seksualnych, potrzebie zapobiegania efektowi cieplarnianemu i dziurze ozonowej, a także popieranie komunizmu czy arabskich bojowników (bo wg biegłych będą to zachowania rasistowskie, szowinistyczne, nieempatyczne, antyspołeczne i groźne, oparte na irracjonalnej wierze, urojeniach i czynnościach neurotycznych).


Co więcej, niby dookreślenie w Ustawie (mające niejako precyzować i selekcjonować jej zakres) w postaci stwierdzenia: „stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej”, niczego nie wyjaśnia w tej kwestii. Bo przecież np. poglądy skazanego, iż Palestyńczycy powinni wyzwolić się spod okupacji żydowskiej czy Irak i Afganistan spod okupacji USA mogą zostać uznane za zaburzenia psychiczne stwarzające zagrożenie dla życia i zdrowia (bo a nuż gość zaatakuje siedzibę żydowskiej korporacji, bazy USArmy czy ambasadę USA, znajdujące się w Polsce). Bo przecież wypowiedzi skazanego, że homoseksualizm to patologia, czy że kobiety są inne niż mężczyźni, mogą zostać uznane za symptomy do dążenia do ograniczenia czyjejś wolności seksualnej (gość może przecież nawet protestować przeciwko zawieraniu małżeństw przez homoseksualistów albo dyskryminować kobiety). [Może brzmi to zabawnie w mojej dyplomatycznej mowie, ale podsądny – jako osoba nieprzyzwyczajona do społecznych konwenansów - może wyrażać swoją postawę bardziej stanowczo, np. stwierdzając że żydów, homosi i pedzi powinno się zajebać, a tego szanowny – przyzwyczajony do eufemizmów – biegły psycholog nie załapie jako żargonu, tylko stwierdzi że skazany „werbalnie wyraża nieodpartą chęć mordu, w związku z czym zaleca się jego bezterminową izolację, bowiem zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego lub nieobyczajnego”.]


Głosuj (0)

28/10/2013 15:33:27 kalendarza gregoriańskiego [Powrót] Komentuj