Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Moje kolejne publikacje

mentat

:: mentat ::

Moje kolejne publikacje

Opublikowałem kolejne dwa recenzowane artykuły w publikacjach naukowych, łącznie to cztery recenzowane minionego roku akademickiego (nie licząc wystąpień konferencyjnych). Nie jestem usatysfakcjonowany ich poziomem, jednak te artykuły, które uważam za stricte naukowe, nie są przyjmowane do druku, wydawcy, recenzenci, itp. gremia decyzyjne aprobują wyłącznie wypowiedzi na ich subiektywnie ludzkim, emocjonalnym poziomie, wspierające ich światopoglądowe założenia aprioryczne, bez możliwości w publikacji przekroczenia tych gett, jak to uczyniłem np. w tekstach „Funkcjonalna teoria psychiki ludzkiej” czy „Teoria ewolucyjnej utraty motywacji” (artykuły są odrzucane lub recenzenci je tak „poprawiają”, że zatracają one walor naukowości). Przykładem znieważenia zasad naukowości (i w ogóle etyki ogólnoludzkiej, nie jedynie naukowej) jest potraktowanie mojego artykułu naukowego wysłanego do czasopisma naukowego „Principia: Pisma koncepcyjne z filozofii i socjologii teoretycznej” - dawno temu przyjęto tenże artykuł („Teoria ewolucyjnej utraty motywacji”) do recenzji, wg opublikowanych wytycznych tego czasopisma (oraz ogólnych wytycznych międzynarodowych oraz ministerstwa) musiały w związku z powyższym zostać mi wysłane recenzje dwóch recenzentów tego artykułu (z wskazaniem poprawek lub błędów uniemożliwiających publikację), zaś faktycznie nie została wysłana do mnie żadna informacja zwrotna (jakakolwiek recenzja, jakakolwiek uzasadniona odmowa, w ogóle jakikolwiek email podpisany nazwiskiem jakimkolwiek osoby z redakcji periodyku). W związku z powyższym wysłałem emaile na różne adresy (redakcyjny, uczelniany, prywatny) redaktora naczelnego czasopisma Jana Hartmana (robiącego aktualnie karierę polityczną) i nie otrzymałem od niego jakiejkolwiek informacji zwrotnej! Przy czym zwracam uwagę że czasopismo powyższe ma bardzo wysokie notowania wg oceny ministerialnej, więc zaniedbanie w nim takich podstawowych zasad korespondencji oraz recenzowania jest dobitnie rażące i co najmniej powinno zaowocować obniżeniem ratingu czasopisma (jeśli nie karą z zakresu łamania prawa zawartą w KK, ministerialną oraz z zakresu etyki naukowej).


Moje kolejne opublikowane artykuły naukowe to: 1) „Literackie rodzaje, gatunki i odmiany gatunkowe w świecie przedstawionym w grze komputerowej The Elder Scrolls V: Skyrim”, „Dokonania młodych naukowców” nr 5 (4/2014), red. M. Kuczera i K. Piech, Wyd. CreativeTime, s. 654-658; oraz 2) „Oszustwa w tzw. nauce na obszarze cywilizacji zachodniej: Część 1 – Systematyka”, „Dokonania młodych naukowców” nr 5 (4/2014), red. M. Kuczera i K. Piech, Wyd. CreativeTime, s. 659-664.


Głosuj (0)

30/09/2014 16:12:45 kalendarza gregoriańskiego [Powrót] Komentuj