Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Wyjaśnienie idei bloga i mojej całej pracy

mentat

:: mentat ::

Wyjaśnienie idei bloga i mojej całej pracy

W 1988 roku Luc Besson (Europejczyk od Nikity i Leona zawodowca) zrealizował film pt. Le Grand bleu czyli Wielki błękit (Big blue). Filmu tego odmówiono mu emisji w USA (poddano cenzurze) ze względu na „złe”, pesymistyczne zakończenie. W związku z tym film został tam zmodyfikowany, aby miał „happy end” i większą oglądalność, popularność – aby był z niego większy zysk finansowy, dzięki wypaczeniu jego faktycznej fabuły i rzeczywistego przesłania (na takie jakiego plebs USAński pragnął, wbrew zamysłowi fabularnemu oraz artystycznemu).


Mój blog jest analogiczny do Wielkiego błękitu w oryginale, nie daje zadowolenia ale przedstawia stan faktyczny, nawet jeśli się on większości ludzi nie podoba i nie są gotowi go „kupić”, bo im „nie podpasowuje”. I ja nie będę nigdy ściemniał pod publikę, bo nie taka idea aprobaty i zysku mi przyświeca.


Proszę, obejrzyjcie Wielki błękit (bo to wybitny film), a jeśli go obejrzeliście, to zobaczcie dwie wersje końca filmu z poniższych linków: europejską oryginalną i USAńską zakłamaną (nie oglądajcie tego, jeśli nie obejrzeliście filmu wcześniej w całości).


Wersja prawdziwa: https://www.youtube.com/watch?v=LGyQqVAzF6k


Wersja dla kasy ocenzurowana: https://www.youtube.com/watch?v=AWmdA59DUvQ


Jeśli dalej nie zrozumieliście, ale pragniecie mnie uciszyć, wyzywać od osoby która „kala własne gniazdo” (właśnie dbając o jego kondycję), to nie mamy płaszczyzny do komunikacji. Swoją drogą powyższa różnica uwidacznia różnicę w motywach, celach i wartościach rożnych ludzi i nacji.

 

Jak napisał Ernest M. Hemingway (literacki noblista, samobójca): "Prawdziwa opowieść zawsze kończy się śmiercią".


Głosuj (1)

12/12/2014 22:48:15 kalendarza gregoriańskiego [Powrót] Komentuj