Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Relaks = Ups

mentat

:: mentat ::

Relaks = Ups

Jeśli chcę się odprężyć, to detonuję bombę atomową w bibliotece:

https://www.youtube.com/watch?v=HloF7F4dPNo i (grafika ocenzurowana aby nie tworzyć spojlera – wyjawienia informacji zmniejszających siłę nośną utworu)
[PS. Polecam grę komputerową RPG w postapokaliptycznym świecie - „Wasteland 2”. Gra stanowi ulepszoną technologicznie i fabularnie kontynuację gry na PC z 1988 roku pt. „Wasteland” (w 1998 roku wybuchała wojna nuklearna, grupa ocalałych żołnierzy tworzy oddział Strażników Pustkowi aby zaprowadzić porządek i sprawiedliwość w chaosie cywilizacyjnej oraz etycznej destrukcji). Pierwszy „Wasteland” zainspirował twórców serii „Fallout” (premiera „Fallout 4” za kilka miesięcy). Gra „Wasteland 2” jest – do rozkoszy i bólu klasyczna – rzut izometryczny, drużyna, walka w turach, wiele parametrów, otwarty świat z nieliniowością, rozterki moralne, rozbudowane dialogi (w których samemu można wpisywać kwestie), liczne działa piśmiennicze. Gra jest trudna, intelektualnie (tekstowe opisy miejsc i wydarzeń), taktycznie (liczne parametry i ciężcy przeciwnicy), fabularnie (trudno przewidzieć co z decyzji wyniknie), więc posiada oceny o wiele niższe niż adekwatne do jej jakości (osoby zniechęcone jej trudnością dokonują racjonalizacji, że gra jest kiepska z innych przyczyn). W mojej ocenie to lepsza gra niż „Baldurs Gate” (wiem, że się narażam takim staruszkom jak ja, którzy żywią sentyment do „BG”, z racji, iż grali w niego w dzieciństwie, przed obciążeniem psychicznym związanym z odpowiedzialnością życiową człowieka dorosłego) – pomijając sferę wizualną, posiada więcej wieloznaczności, tekstu, interaktywności, nieprzewidywalności, taktyczności (oczywiście nastrój jest odmienny, bo to nie fantasy). „Wasteland 2” powstała oddolnie, za pieniądze graczy z Kickstartera, nie jest rozreklamowanym tworem jakiejś wielkiej korporacji, która na promocję wydała miliony dolarów (dlatego też zrobiono ją nie taką aby się sprzedała w największej liczbie egzemplarzy, ale żeby spełniała marzenia nałogowych graczy). Miała premierę we wrześniu 2014 roku na PC, w obecne wakacje ukaże się na konsole, i osoby które ją kupiły na PC, za darmo otrzymają ogromny update (z rozbudową gry i poprawieniem grafiki, pobrany ze Steama).


Intro gry: https://www.youtube.com/watch?v=xOQFN6U0hSI („Aby zło zatriumfowało, wystarczy aby dobry człowiek niczego nie zrobił. - generał Vargas”)ii


Oficjalna strona gry: https://wasteland.inxile-entertainment.com


„Wasteland 2” soundtrack, kompozytor Mark Morgan: https://www.youtube.com/watch?v=jNjHMK0BBLI ]


PS. Grecja wyjdzie ze strefy Euro w słoneczny piątek i za niedługi czas UE się rozpadnie.


iAutorem poetyckiego tekstu, kompozytorem oraz wykonawcą wokalistą jest jeden i ten sam człowiek – Irlandczyk Gavin Dunne (syn Seána Dune) – co już samo w sobie, w dzisiejszych czasach powinno wzbudzać szacunek, gdy korporacyjne zespoły autorów tworzą bezsensowne proste i niepoetyckie teksty przebojów muzycznych, a ich wykonawca nie ma nic z twórcy, ma tylko ładnie wyglądać i bezmyślnie odtwarzać (stworzył muzykę m.in. do „Mass Effect 3”). Pozostałą ścieżkę muzyczną do „Wasteland 2” stworzył Mark Morgan, autor muzyki do „Fallout 1” i „Fallout 2”. Zaś głównym projektantem gry jest Brian Fargo – współtwórca „Baldurs Gate”, „Planescape: Torment”, „Falloutów” i „Opowieści Barda”.

iiFaktycznie po raz pierwszy zwerbalizował tę myśl Edmund Burke – żyjący w XVIII wieku irlandzki filozof, poruszony powszechnym przyzwoleniem społecznym na „zło”, wróg USA, który nakazał skremować swoje zwłoki a prochy rozsypać, by przeciwnicy nie mieli szans zbezcześcić jego grobu.


Głosuj (0)

10/07/2015 17:37:02 kalendarza gregoriańskiego [Powrót] Komentuj

|| mentat ||
https://www.youtube.com/watch?v=MBmrT4LuJRw
brak www || data: 19/07/2015 21:14:11 kalendarza gregoriańskiego
109107006031.gdansk.vectranet.pl || IP: 109.107.6.31