Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby
Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz 'Przejdź do serwisu', prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest GO-MEDIA, z siedzibą ul. Stanisława Betleja 12 lok 10, 35-303 Rzeszów, VAT-ID: PL792-209-42-66.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: gomedia@interia.pl.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Netsprint S.A., Google LLC, Stroer Digital Operations sp. z o.o., w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do GIODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
klikmapa.pl
Kryzys ekonomiczny rozwija się i ujawnia

mentat

:: mentat ::

Kryzys ekonomiczny rozwija się i ujawnia

W państwach Zachodu, demokratyczno-kapitalistycznych, kryzys ekonomiczny – wbrew zapewnieniom rządów i korporacji – cały czas się pogłębia. Powoli, to o czym pisałem dawno temu, wychodzi na jaw i zostaje ujawnione publicznie, gdyż kończą się opcje tuszowania rzeczywistości. Choć, oczywiście, grupy u władzy politycznej i finansowej cały czas próbują okłamywać społeczeństwa, że niby jest coraz lepiej. Te kłamstwa – o czym już pisałem – wynikają z samej istoty systemu demokratyczno-kapitalistycznego, albowiem politycy kłamią że jest lepiej aby być po raz kolejny wybranymi na kadencje, zaś korporacje kłamią że im lepiej aby nie tracić notowań na giełdach, inwestorów, kupców, itd.

 

Sam Bank Światowy obniżył w czerwcu br. prognozy wzrostu światowej gospodarki na lata 2013-14. W 2013 roku globalne PKB, zamiast prognozowanych w styczniu 2,4 %, ma wzrosnąć o 2,2 %; przy czym PKB USA ma zanotować wzrost o 0,2 % MNIEJSZY niż wzrost PKB światowego (np. PKB Chin ma wzrosnąć o 7,7 %), zaś PKB strefy euro, zamiast spaść o 0,1 %, ma SPAŚĆ o 0,6 %. Podobnie wyglądają prognozy Komisji Europejskiej – PKB Unii Europejskiej spadnie jeszcze bardziej, przy czym PKB krajów z walutą Euro spadnie 4 razy bardziej niż krajów z własną walutą – najgorzej ma być z Cyprem, Grecją, Portugalią, Hiszpanią, Włochami i Francją; największy wzrost ma odnotować Łotwa, Litwa i Estonia; w Polsce ma nastąpić nieznaczne spowolnienie gospodarki (czyli ma się ona rozwijać lepiej niż we wszystkich krajach z walutą Euro, np. około 2 razy szybciej niż gospodarka Niemiec).

 

Danych potwierdzających moją diagnozę jest multum, więc ograniczę się poniżej jedynie do świeższych z dwóch biegunów zachodniego systemu, aby to wyraziście i aktualnie ukazać. Oto wiadomości z dwóch państw, oddzielonych oceanem, o odmiennym systemie władzy wykonawczej i sądowniczej, które łączy analogiczny ustrój (w jednym prezydent ma władzę i nie istnieje rząd a prawo opiera się na precedensach, w drugim prezydent pełni jedynie funkcję reprezentacyjną, rządzi rząd podporządkowany umowom międzynarodowym a prawo opiera się na aktach prawnych).

 

USA

Kolejne miasta ogłaszają bankructwo, pomimo przekazania im ogromnych dotacji i wprowadzenia drastycznych zmian w prawie, celem uniknięcia ich ekonomicznego upadku. Mnóstwo miast w USA już ogłosiło bankructwo, te większe zaczęły przyznawać się publicznie do bankructwa w 2011 r. - np. stolica stanu Pensylwania Harrisburg ogłosił bankructwo pod koniec tamtego roku. Np. na samym początku lipca 2012 r. bankructwo ogłosiły trzy miasta z samego stanu Kalifornia (który do budżetu USA dostarcza kilkanaście procent PKB kraju i sam cały jest na skraju bankructwa): Stockton (sypialnia dla bogaczy z San Francisco), Mammoth Lakes (korporacja spowodowała jego bankructwo, żądając na drodze sądowej odszkodowania od miasta) i San Bernardino (tam wyszło na jaw, że urzędnicy miejscy fałszowali księgi rachunkowe aby nie wyszło na jaw w jak tragicznej sytuacji jest miasto, licząc że dzięki tym kłamstwom, iż jest lepiej, poprawią notowania i sprowadzą inwestorów). W lipcu 2013 r. bankructwo ogłosiło Detroit – niedawno drugie pod względem bogactwa miasto w USA, miasto symbol kapitalistycznego postępu i dobrobytu, w którym centrale miał samochodowy przemysł USA (główne siedziby General Motors, Forda, Chryslera – co świadczy o tym, że przemysł samochodowy w USA również bankrutuje; np. Suzuki USA ogłosiła bankructwo w marcu 2013 r.). Od kilku lat w mieście nie działa większość oświetlania ulicznego, parki są pozamykane gdyż nie ma pieniędzy na ich nadzór, na ulicach bród bo nie ma pieniędzy na służby sprzątające, ograniczono nawet służby porządkowe (policja, straż pożarna, pogotowie, itd.) - średni czas oczekiwania na interwencję patrolu policji wydłużony został do godziny, obcięto fundusze emerytalne pracownikom, podniesiono podatki, zaczęto sprzedawać dzieła sztuki z miejskich muzeów, itd., jednak to wszystko nie uratowało miasta. W chwili ogłaszania bankructwa podano że miasto ma 18 mld USD długu; a poprzedni burmistrz trafił do więzienia za malwersacje (w USA polityka zawsze wiąże się z biznesem i przekrętami, gdyż nie ma tam rozdziału władzy – rodzina biznesmenów czyni syna adwokatem, prokuratorem czy szeryfem, fałszuje on sprawy i za pozorną wysoką efektywność zostaje wybrany sędzią, burmistrzem, gubernatorem czy kongresmenem, wówczas działa on na korzyść znajomych korporacji i swoją, kosztem obywateli, potem dzięki poparciu biznesu zostaje prokuratorem generalnym, sędzią sądu najwyższego, dyrektorem tajnych służb, vice/prezydentem albo trafia za kratki, jeśli jego polityczni oponenci – z jedynej partii opozycyjnej, o takim samym programie - są silniejsi).

 

Waluta USD przestała być stosowana jako rezerwowa oraz w międzynarodowych wymianach handlowych, z powodu jej upadku i niestabilności (np. Japonia, Chiny, Rosja i inne kraje rozwijające się przeszły na rozliczenia i rezerwy w innych walutach).

 

Polska

Rok 2013 ma być najgorszym rokiem dla polskiej gospodarki od dziesiątek lat, wg różnych instytutów i organizacji (np. wg Narodowego Banku Polskiego). Instytucje te ogłosiły bowiem, iż 2013 rok będzie najgorszym ekonomicznie dla Rzeczypospolitej od 1989 roku, bowiem z premedytacją zatajają one iż za czasów PRLu ekonomia kraju była w lepszej kondycji, i w związku z tym pomijają wskaźniki sprzed upadku komunizmu w Polsce (wskaźniki z ustroju chwilowo słusznie minionego). NBP przewiduje, że wzrost PKB będzie najniższy od zmiany ustroju, gdyż wyniesie jedynie 1,1 %; że przynajmniej do 2015 roku gospodarka polska nie będzie wykorzystywała swojego potencjału rozwojowego; że maksymalna moc wytwórcza gospodarki polskiej spada (tzw. potencjał wzrostu PKB). Oczywiście, te niekorzystne prognozy dla Rzeczpospolitej i tak są o wiele lepsze niż prognozy dla całego Zachodu czy strefy euro, bowiem, tak jak przewidywałem, w Polsce cały czas będzie lepiej niż w całej UE i znacznie lepiej niż w krajach z walutą euro (MFW oświadczyło, że gospodarka eurolandu sumarycznie odnotuje STRATĘ wynoszącą 0,3 pkt. Za to Oxford Economics zaliczył Polskę do grupy 25 państw najszybszego wzrostu, które w przeciągu najbliższych 10 lat mają napędzać światową gospodarkę [w grupie są m.in.: Chiny, Rosja, Turcja, Ukraina, Czechy])

 

Raporty Polskiego Lobby Przemysłowego ukazują, że jest coraz gorzej, a za PRLu wcale nie było gorzej (strona PLP: http://www.plp.info.pl ). PLP stwierdza, iż od 1990 roku następuje deindustruializacja Rzeczpospolitej, przytaczając na to mocne dowody. Już ok. połowa fabryk znajdujących się w Polsce należy od obcego kapitału i są to przedsiębiorstwa największe oraz kluczowe; polskie przedsiębiorstwa są likwidowane a z przejętych przez zagraniczny Zachód to zagraniczny Zachód czerpie zyski (przedsiębiorstwa państwowe i narodowe generujące dochód dla państwa polskiego są tłamszone, zaś przyznaje się coraz więcej ułatwień i ulg przedsiębiorstwom z kapitałem zagranicznym); nasza ojczyzna staje się rynkiem zbytu dla zagranicy i przestaje być producentem produktów za granicę sprzedawanych (polska produkcja jest zamykana, zaś w Polsce otwierane są sklepy, restauracje i usługi państw obcych, przez co coraz więcej pieniędzy Polaków wypływa za granicę a coraz mniej wpływa z zagranicy do kieszeni Polaków). Od 1990 roku: procent ludzi posiadających pracę spadł ok. dwukrotnie (przy czym spadek największy jest w produkcji i nauce, w przemyśle o blisko połowę, w budownictwie blisko trzykrotny, w badaniach i rozwoju o blisko 10 %, przy drastycznym wzroście sprzedawców i usługodawców proponujących dobra potentatów zagranicznych); udział przemysłu w tworzeniu dochodu narodowego spadł o połowę; obroty towarowe z zagranicą zmieniły się z 50 mld zł nadwyżki do 40 mld zł deficytu; budżet zmienił się z komunistycznej nadwyżki 2,4 mld zł do kapitalistycznego deficytu 25,1 mld zł; zadłużenie zagraniczne wzrosło z 48,5 mld USD do ponad 280 mld USD; państwowy dług publiczny wzrósł z 280,3 mld zł do ponad 840 mld zł [te wyliczenia potwierdza dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji (prywatnej firmy), autor książki „Mitologia efektu cieplarnianego”, którą, mimo jej wad ideologicznych i korektorskich, niniejszym polecam].

 

Banki zagraniczne wycofują się z Polski, np. Nordea (którą zachwalałem i zalecałem dla osób prywatnych). W przypadku Nordea, po pierwsze zapewniał stabilizację (niechętnie udzielał kredytów, miał niskie pewne oprocentowanie wkładów, nie wydatkował zbędnych nakładów na reklamy, itp.) co nie podpasywało Polakom pragnącym szybkiego zysku i dużych niepokrytych pożyczek, ufającym gwiazdom filmowym jako specjalistom od finansów, bez względu na zdrowy rozsądek i finansowe zabezpieczenie. Po drugie, grupa Nordea nie bazuje na walucie euro, strefie upadającej UE i nie lokuje inwestycji w krajach ekonomicznie niestabilnych (nie inwestuje np. w USA lecz w Chińskiej Republice Ludowej). Stąd, dzięki temu, że polskie władze pragną euro, podpisują kolejne niekorzystne umowy z UE (jak ta o ograniczeniu emisji CO²), Polacy pragną szybkiego zysku (ryzykownego, nierozsądnego), Nordea sprzedała swoje udziały, oddziały, nieruchomości, itp. PKO BP.

 

Największe związki zawodowe w Polsce zapowiedziały kilkudniowy strajk generalny od 11 września br. (żądają wycofania się rządu z prokorporacyjnych zmian w Kodeksie pracy, przywrócenia władzy społeczeństwu przez m.in. organizowanie referendów w kluczowych sprawach, itp. itd.)

 

W lipcu 2013 r. rząd polski podał do wiadomości publicznej, iż dochody budżetowe mają być niższe od wcześniej ogłoszonych o ok. 24 mld zł, zaś deficyt budżetowy większy o ok. 16 mld zł (czyli 419 zł na każdego jednego obywatela RP). W sierpniu ma zostać przedstawiona nowelizacja budżetu państwa.

 

Więc jest dokładnie tak jak przewidywałem, co do pogłębiania się kryzysu państw zachodnich (na przekór deklaracjom polityków, korporacji, „specjalistów” i bezrefleksyjnych mediów, którzy to wszyscy z miesiąca na miesiąc przyznają, że jest gorzej niż wcześniej twierdzili).

Sporządzając poniższe zestawienie dokonałem ostrej selekcji, za główne kryterium weryfikacji przyjmując wiarygodność filmu – odrzuciłem wiele tytułów z powodu braku uzasadnienia stawianych w nich tez w naukowej literaturze przedmiotu (np. cały zestaw filmów o teoriach spiskowych, nie mających odzwierciedlenia w naukowych źródłach historycznych). Poniższa filmografia ma układ chronologiczny treściowy, tzn. ułożyłem filmy w kolejności wystąpienia wydarzeń które opisują (bez względu na datę produkcji filmu), aby można było prześledzić całą historię USA. W nawiasach umieściłem notki wyjaśniające czego film dotyczy, aby każdy mógł wybrać te filmy, które dotyczą zagadnień go interesujących (wojna, cenzura, służby specjalne, ekonomia, itd.) Byłbym wdzięczny moim Czytelnikom za podzielenie się wrażeniami z obejrzenia filmów w komentarzach pod wpisem oraz za zasugerowanie mi jakie jeszcze tytuły filmów dokumentalnych powinienem dodać w poniższym zestawieniu (przy Waszej pomocy będę poniższy spis uzupełniał na bieżąco). [W Polsce poniższe filmy są wyświetlane najczęściej na kanałach: Planete, TVP Kultura oraz TVP 1 i 2.]

 

 

Czarne słońce Hiroshimy, tyt. oryg.: La face cachee de Hiroshima Francja 2011, 87 min. [o zrzuceniu przez USA bomb atomowych na Hirosimę i Nagasaki, okłamywaniu opinii publicznej i okrutnym eksperymentowaniu na ludziach]

 

Mordercy w amerykańskich mundurach, tyt. oryg.: Das Massaker von No Gun Ri Niemcy 2006, 45 min. [o masakrze ludności cywilnej dokonanej przez żołnierzy USA w pobliżu No Gun Ri podczas agresji USA na Koreę w 1950 roku oraz o okłamywaniu opinii publicznej że była to „niezawiniona pomyłka” (potem USArmy postępowała analogicznie, dokonując innych masakr, np. w My Lai w Wietnamie)]

 

Nikt nie jest bez grzechu: Arthur Miller, Elia Kazan i czarna lista Hollywood, tyt. oryg.: None Without Sin - Arthur Miller, Elia Kazan and the Hollywood Blacklist USA 2003, 120 min. [o histerii w USA w pierwszej połowie lat 50-tych, polegającej na szpiegowaniu, prześladowaniu i powszechnym denuncjowaniu osób podejrzewanych o jakąkolwiek lewicowość (makkartyzm, Komisja ds. Badania Działalności Antyamerykańskiej), o nagrodzeniu w 1999 roku Oskarem za dorobek życia Eli Kazana, który zadenuncjował wielu swoich znajomych jako domniemanych komunistów (dziś analogiczna histeria dotyczy podejrzeń o terroryzm)]

 

CIA w Iranie, tyt. oryg.: American Coup, USA 2011, 52 min. [o terrorystycznej akcji CIA w 1953 roku, mającej na celu obalenie demokratycznych i demokratycznie wybranych władz Iranu (Operacja Ajax), w celu dalszej możliwości wyzyskiwania Iranu przez USA i Wielką Brytanię]

 

638 sposobów na zabicie Castro, tyt. oryg.: 638 ways to kill Castro Wielka Brytania 2006, 75 min. [o setkach zamachów zorganizowanych przez rząd USA i kierowanych przez CIA, mających na celu zmordowanie demokratycznego przywódcy Kuby Fidela Castro, Inwazja w Zatoce Świń, wybuchające i zatrute cygara, eksplodujące małże, trucizny w ubraniach, butach, długopisach, przekupywanie kochanek i współpracowników... (na tej samej zasadzie USA próbowało zamordować co najmniej kilkudziesięciu ludzi będących u władzy w innych krajach)]

 

3 sposoby USA na obalenie „dyktatury”, tyt. oryg.: 3 Ways of USA to Overturn a "Dictatorship" (informacje o filmie oraz jego kopie agentury USA pokasowały gdzie się dało) [o tym jak pseudodemokratyczne rządy USA od dziesiątek lat obalają demokratyczne i demokratycznie wybrane rządy w innych krajach dla poszerzenia własnej władzy i ukradzenia kolejnych narodowych majątków; najpierw próbują przekupić obce rządy, następnie próbują je skłonić do uzależnienia od pożyczek, potem narzucają na inne kraje sankcje i kłamstwami oraz prowokacjami buntują ich obywateli, i w końcu gdy to wszystko zawiedzie dokonują zbrojnego ataku pod sfałszowanym pretekstem; wyznania Johna Perkinsa – ekonomisty będącego doradcą rządów USA (pracownika korporacji Chas. T. Main Inc., która m.in. współpracowała przy tworzeniu broni jądrowej, a po kolejnej aferze zmieniła nazwę i ma się obecnie nadal doskonale)]

 

Supermocarstwo, tyt. oryg.: Superpower USA 2008, 119 min. [o historii USA po II wojnie światowej, o ciągłym rozpętywaniu wojen przez USA, organizowaniu akcji terrorystycznych w przeróżnych krajach, okłamywaniu ludzkości i prześladowaniu własnych obywateli przez rząd USA, oraz o tym, że wszystko to USA robi wyłącznie dla pieniędzy]

 

Raport końcowy: Watergate, tyt. oryg.: The Final Report. Watergate USA 2006, 46 min. [o przestępstwach, oszustwach i kłamstwach prezydenta USA Richarda Nixona oraz tajnych służb USA, związanych z Aferą Watergate, która wybuchła w 1972 roku]

 

Watergate - miniserial, Wielka Brytania 1994, odcinki po 50 min.: Włamanie, Zacieranie śladów, Kozioł ofiarny, Maskarada, Oskarżenie [o tym jak prezydent USA Nixon zlecał służbom włamania i szpiegowanie konkurentów, jak cała władza USA była skorumpowana i notorycznie kłamała, jak dzięki tym oszustwom Nixon został wybrany ponownie prezydentem z ogromnym poparciem społecznym, jak politycy USA dążyli do władzy łamiąc wszelką etykę, przekupując, szantażując i naciągając prawo – czyli o Aferze Watergate (afery takie zdarzają się w USA za rządów każdego prezydenta, jednak nie są znane opinii publicznej, rząd USA czyni coś sprzecznego z prawem i etyką a potem kłamie że tego nie zrobił, np. zezwolenie na atak na Perl Harbor, kłamstwo o wietnamskim ataku na okręt Maddox, Afera Iran-Contras, Afera Rozporkowa, kłamstwo o irackiej broni masowej zagłady, więzienia CIA w Europie, itd.)]

 

Dobry dzień na śmierć, tyt. oryg. Good day to die USA 2011, 89 min. [o niszczeniu przez USA północnoamerykańskich Indian i walce którą władze, wojsko i policja rozpoczęły w 1968 roku przeciwko Ruchowi Indian Amerykańskich (reklama batonika Mars jest podłą obrazą, bazującą na tych wydarzeniach)]

 

Roger i ja, tyt. oryg. Roger & me USA 1989, reż. Michael Moore, 91 min. [o pozbawionym skrupułów wyzysku ludzi przez kapitalistyczne korporacje i niehumanitarnym charakterze systemu kapitalistycznego, na przykładzie General Motors]

 

Korporacja, tyt. oryg. The Corporation Kanada 2003, 145 min. (film często dzielony na 3 odcinki) [o władzy, antydemokratyczności i oszustwach korporacji oraz wyzyskach i szkodach czynionych przez współczesne kapitalistyczne korporacje, których antyhumanitarna idea wywodzi się z USA]

 

Yes-meni naprawiają świat, tyt. oryg. The Yes Men Fix The World Francja, USA, Wielka Brytania 2009, 90 min.[o tym jak megakorporacja z USA doprowadziła do największej katastrofy w dziejach - Union Carbide w Bhopalu – i okłamywała opinię publiczną oraz wyłgała się z wszelkiej odpowiedzialności prawnej, finansowej i etycznej, oraz o tym że takie postępowanie jest kapitalistycznym standardem (wadą filmu jest wiara twórców w efekt cieplarniany, wymyślony przez korporacje)]

 

Zabawy z bronią, tyt. oryg. Bowling for Columbine USA 2002, reż. Michael Moore, 120 min. [o budowaniu przez media i rządy USA ciągłego poczucia zagrożenia u obywateli, przez co powszechnie kupują oni broń i dokonują mordów]

 

Fabryka konsensusu: Noam Chomsky i media, tyt. oryg. Manufacturing Consent: Noam Chomsky and media, Kanada, Australia, Finlandia, Norwegia 1992, 90 min. [o tym jak zachodnie media okłamują obywateli i nimi manipulują, będąc faktycznie narzędziami propagandowymi rządów i korporacji, na przykładzie USA (w którym środki masowego przekazu najsilniej kontrolują myśli społeczeństwa) i w oparciu o teorie prof. Noama Chomskyego]

 

Orwell przewraca się w grobie, tyt. oryg. Orwell Rolls In His Grave USA 2003, 103 min. [o tym jak w USA rząd i korporacje sterują mediami i kreują poglądy opinii publicznej, stosując propagandę, zniekształcenia, cenzurę i nagłaśnianie konkretnych wydarzeń, tworząc zakłamany homogeniczny czarno-biały obraz świata]

 

Filmy na cenzurowanym, tyt. oryg. This Film Is Not Yet Rated USA, Wielka Brytania 2006, 97 min. [o cenzurze w USA, tajnych cenzorach Motion Picture Association of America, prywacie oraz hipokryzji w przyznawaniu filmom kategorii wiekowych w USA, i uzależnieniu całości od propagandowych interesów rządu USA (wszystkie inne dziedziny są w USA analogicznie cenzurowane, np. za gry komputerowe odpowiada analogiczna organizacja Entertainment Software Rating Board)]

 

Fahrenheit 9/11 USA 2004, reż. Michael Moore, 122 min. [o powiązaniu prezydenta Busha jr. z korporacjami naftowymi, okłamywaniu obywateli i nieuzasadnionym parciu rządu USA do rozpętywania wojen]

 

Chorować w USA, tyt. oryg. Sicko USA 2007, reż. Michael Moore, 113 min. [o tragicznym stanie opieki medycznej w USA, spowodowanym dążeniem do zysków finansowych przez korporacje i rządy USA, kosztem zdrowia i życia obywateli]

 

Kapitalizm, moja miłość, tyt. oryg. Capitalism: A Love Story USA 2009, reż. Michael Moore, 127 min. [o przyczynach kryzysu ekonomicznego który rozpoczął się w USA, wyzyskiwaniu i oszukiwaniu ludzi przez kapitalistyczne korporacje i rządy oraz okrucieństwie samego systemu kapitalistycznego]


Głosuj (0)

19/07/2013 15:25:17 kalendarza gregoriańskiego [Powrót] Komentuj

|| mentat ||
Alkydes - o wielu sprawach chciałbym napisać, jednak, ponieważ na blogu piszę "pro publico bono", nie mam czasu pisać o wszystkim o czym pragnę i dopracowywać tekstów do takiego poziomu jaki by mnie satysfakcjonował. Toteż zdaję sobie sprawę, że niekiedy czynię błędy merytoryczne oraz pomijam niektóre ważne sprawy, takie jak ta którą poruszyłeś. Bo zwyczajnie muszę poświęcać czas na własne przetrwanie (na uzyskiwanie dochodu, obronę własnych interesów materialnych) gdyż nie odziedziczyłem wielkiego majątki ani nie mam żadnego sponsora czy mecenasa, dzięki któremu mógłbym zajmować się tylko tym co uważam za naukowo lub społecznie istotne.

W każdym razie, miło mi i doceniam, że czytasz moje teksty z refleksją i dociekasz meritum sprawy, na przekór temu co paplają media. Zaś co do Transatlantyckiego Partnerstwa Handlowo-Inwestycyjnego USA-UE, popieram Twoją ocenę. To jest coś jak ACTA i w USA SOPA i PIPA, o których nie zdążyłem napisać na blogu. Jest to umowa międzynarodowa, pisana za plecami społeczeństwa, przez decydentów z korporacji, mająca na celu zwiększenie dochodów tychże megakorporacji, kosztem dobrobytu obywateli. Już 13 II 2013 r. oświadczenie w tej sprawie podpisali wspólnie Obama w imieniu USA, i w imieniu UE Van Rompuy (przechrzczony Żyd, którego popierają inni Żydzi, np. M. Schultz, któremu nie udało się nawet zdać matury ale został Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego - http://www.youtube.com/watch?v=suOVgIDi504 - wyzywający wszelką opozycję od „faszystów”) oraz Jose Manuel Barroso (który doprowadził Portugalię do ekonomicznego upadku). Celem zatajanej przed obywatelami umowy jest, w oczywisty sposób, wzajemne udostępnienie rynków zbytu i możliwości wykupu przedsiębiorstw przez megakorporacje, co zakończy się jeszcze większym kryzysem dla obywateli i jeszcze większym zyskiem dla właścicieli korporacji (zwracam uwagę, iż to pełnomocnicy megakorporacji tworzą ten akt prawny, utajony przed społeczeństwami i oddany politykom wyłącznie do podpisu – bez możliwości wprowadzenia w nim zmian przez polityków [treść oświadczenia: http://prawica.net/34607 ; racjonalizacje dla plebsu przygotowane przez UE: http://ec.europa.eu/trade/policy/in-focus/ttip/questions-and-answers/index_pl.htm ].

Nam, szaraczkom, pozostaje tylko wstanie dumnie na rzeź w imieniu idei - http://www.youtube.com/watch?v=IdCaYUu8US0
brak www || data: 1/08/2013 17:56:10 kalendarza gregoriańskiego
host-109-107-6-31.ip.jarsat.pl || IP: 109.107.6.31

|| Alkydes ||
Co myślisz o wprowadzeniu Transatlantyckiego Partnerstwa Handlowego i Inwestycyjnego pomiędzy Unią Europejską, a USA? W obecnej sytuacji przewidywania upadku systemu finansowego w USA i w Unii wydarzenie to jawi się zdecydowanie jako pierwszoplanowe. W internecie jest bardzo niewiele wiadomości temu poświęconych, a wyniki rozmów pomiędzy USA, a Unią są niejawne. Wydaje się, że to globalna umowa korporacyjna i organizatorom tego procederu zależy na tym, by opinia publiczna pozostawała w błogiej nieświadomości.
brak www || data: 1/08/2013 15:57:57 kalendarza gregoriańskiego
p4FE56A38.dip0.t-ipconnect.de || IP: 79.229.106.56