Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Kolejne kłamstwo o Kalifacie Islamskim – czyli - Zachód chce atakować

mentat

:: mentat ::

Kolejne kłamstwo o Kalifacie Islamskim – czyli - Zachód chce atakować

Trzeba być kompletnie nieprofesjonalnym i nieodpowiedzialnym lub być zakłamanym krętaczem, aby twierdzić autorytarnie, że bojownicy Kalifatu Islamskiego zniszczyli kilkutysiącletnie zabytki muzealne w Mosulu (co powszechnie twierdzi się od kilku dni w mediach zachodnich, w tym polskich). I o ile, zasadnym jest podejrzenie, iż ten wypowiadany fałsz, w wykonaniu dziennikarzy, jest wynikiem ich powszechnej niekompetencji intelektualnej i niewiedzy, to trudno przyjąć takie wytłumaczenie w stosunku do wypowiedzi polityków oraz kierowników różnych organizacji (np. UNESCO), za którymi stoją sztaby specjalistów oraz doradców.


Właściwym jest więc przyjęcie teorii operacyjnej, że powyższe jest kłamstwem służącym celom propagandowym władz zachodnich, które w ten sposób usiłują osiągnąć to co zazwyczaj: 1) uzasadnić i usprawiedliwić w oczach zachodniej opinii publicznej swoją zaplanowaną agresję zbrojną, oraz 2) usprawiedliwić lub ukryć własne występki, zbrodnie i zniszczenia.


Dokonując analizy sytuacji obecnej oraz sporządzając prognozę, należy posiłkować się wiedzą historyczną. Zaś w analogicznych przypadkach, nauka wynikająca z historii jest bogata i wyrazista. Przykładowo: sfałszowano dane nt. posiadania broni masowej zagłady oraz współpracy z Al Kaidą Iraku rządów Saddama ibn Husajna al Takriti aby uzasadnić atak zbrojny; sfałszowano wiadomość o obaleniu w Bagdadzie posągu Saddama ibn Husajna przez wyzwolonych przez USArmy radosnych mieszkańców miasta (dokonali tego Arabowie przywiezienie ciężarówkami, o obcym akcencie); sfałszowano nagranie z miejsca w którym miano schwytać Saddama ibn Husajna, ukrywającego się w ziemiance (widać owocujące drzewo, które nie owocowało o tej porze roku); wcześniej np. sfałszowano atak marynarki Wietnamu na wodach międzynarodowych na niszczyciel USA Maddox w 1964 r. aby uzasadnić atak zbrojny na Wietnam; zaś w ostatnich tygodniach ujawniono np. że kłamliwe były oświadczenia o braku więzień CIA w Europie, informacje o tym że Iran dąży do i jest bliski zbudowania broni atomowej (np. http://autonom.pl/?p=11384 ), że w Korei Płn. panuje okrutny reżim (np. http://wiadomosci.wp.pl/title,Uciekinierzy-z-Korei-Polnocnej-przylapani-na-klamstwie-Po-co-fabrykuja-swoje-zyciorysy,wid,17251746,wiadomosc.html?ticaid=11470e&_ticrsn=5 ), itd. itp.


W przedmiotowej sprawie, zniszczenia tysiącletnich zabytków w muzeum w Mosulu i okolicach, gdzie wcześniej było miasto Niniwa, w postaci rozbicia tysiącletnich posągów, sprawa przedstawia się następująco.


Dowodem ma być nagranie video sporządzone przez bojowników Kalifatu Islamskiego, opublikowane w Internecie, lecz:


Dewastacja miała nastąpić teraz, gdy USA rozpoczyna ofensywę wojenną na Kalifat, podczas gdy on przejął terytorium Mosulu już 2 lata temu (i przez ten czas nikt posągów nie uszkodził);


Nagranie – niby rządowej telewizji Kalifatu (państwa o terytorium dwóch i budżecie filmowym ala Hollywood) - przedstawia tylko kilku mężczyzn, niektórych bez bród, wszystkich niezamaskowanych, w większości nieuzbrojonych, w domowym obuwiu, bez ciężkiego sprzętu i ładunków wybuchowych, w pomieszczeniu niby muzealnym, gdzie nie ma tabliczek opisujących zbiory ani gablot i barierek je chroniących (ani śladów po tabliczkach i zabezpieczeniach) oraz w terenie, gdzie ma być brama prowadząca niegdyś do Niniwy, na której brak zrekonstruowanych zdobień i pod którą brak zużytkowanej drogi (i jeszcze zdjęcie archiwalne jak Arabowie ją odkopywali, niekorzystne dla Kalifatu, zaś mające uwiarygodniać interpretację zachodnią);


Przy czym niszczone podobno ponadtysiącletnie rzeźby pełne (stanowiące rzadkość w sztuce asyryjskiej) i płaskorzeźby oraz reliefy wyglądają oraz zachowują się jakby były wykonane z innych materiałów niż te używane przez Asyryjczyków, Babilończyków czy Szumerów – mają inny kolor (powierzchni i wnętrza), inny ciężar właściwy, a po rozbiciu niektórych ukazuje się zbrojenie (szkielet z prętów stalowych)!


I dodatkowo, prócz tego, że nagranie różni się do formy reportażu przyjętego przez publiczną telewizję Kalifatu Islamskiego (odmienna wielkość logo stacji we właściwym rogu ekranu, brak rozbudowanego wyjaśnienia motywacji na początku materiału, z uczestnictwem osoby o „bijącym z niej” autorytecie, itd. [kopie materiałów TV Kalifatu dostępne na: http://leaksource.info ]), to:


Każda osoba która kiedykolwiek interesowała się historią Mezopotamii (czyli obligatoryjnie doradcy polityków lub decydentów organizacji np. ONZ) wie, iż prawie wszystkie wydobyte dotąd większe zabytki (w postaci np. rzeźb) z tego obszaru zostały skradzione przez zachodnich kolonistów i okupantów, i znajdują się w muzeach oraz zbiorach prywatnych w Europie Zachodniej oraz w USA [wystarczy zajrzeć do jakiejkolwiek pracy naukowej o sztuce mezopotamskiej i przeczytać tam indeks ilustracji – najwięcej tego typu zabytków skradziono do Anglii (British Museum itp.), do Francji (Musee du Louvre itp.) oraz Niemiec i USA];


W Iraku Saddama ibn Husajna dalszą część zabytków zniszczyło wojsko USA w 1991 roku w związku z operacją Pustynna Burza lub splądrowało i wywiozło (przykładowo po 1945 roku jakimś cudem ok. 90 % mieczy samurajskich znalazło się w USA, choć były wytwarzane tylko w Japonii) [władze USA nie raczyły ratyfikować Konwencji o ochronie dziedzictwa kulturowego w czasie przebiegu operacji wojskowych, choć podczas przebiegu prac nad dokumentem wnosiły o zaostrzenie jego brzmienia – tak samo jak zresztą w kwestii wszelakich innych konwencji, które USA współtworzyło lecz po podpisaniu przez inne państwa nie ratyfikowało, np. odnośnie nierozprzestrzeniania broni atomowej i masowej zagłady, praw człowieka, broni niehumanitarnej, ochrony klimatu czy trybunałów międzynarodowych orzekających o zbrodniach).


Resztę tego, co zostało z zabytków, USA zniszczyło, splądrowało lub umożliwiło skradzenie bandom przemytników podczas ataku na Irak w 2003 roku – m.in. to wówczas doprowadzono do ruiny Muzeum Historyczne właśnie w Mosulu i zniknął z bagdadzkiej Biblioteki Islamskiej najstarszy rękopis „Koranu”. Choć przed atakiem USA, GB, Australii i Polski na Irak, prezes Saddamowego Narodowego Urzędu ds. Zabytków Archeologicznych Iraku, oświadczył „będziemy bronić narodowego dziedzictwa Iraku z bronią w ręku, zarówno przed złodziejami, jak i obcymi wojskami”, wojskom Saddama nie udało się tego uczynić, pomimo tego, że wielu Irakijczyków oddało za to swe życie. (USArmy zniszczyło wykopaliska np. w Babilonie, doprowadzając do zawalenia odrestaurowanych przez Saddama ibn Husajna Świątyni Nabu i Świątyni Ninmah; np. archiwa osmańskie w Narodowej Bibliotece Iraku uległy zniszczeniu ponieważ USArmy odcięło prąd do klimatyzacji; przykładowo rakiety USA zniszczyły całe odbudowane przez Saddama ziguraty i świątynie szumeryjskie w starożytnym Ur – stolicy Szumerów, oraz poasyryjskie w Nimrudzie i koło Basry, bowiem wywiad USA błędnie ustalił, że to hangary myśliwców, choć nie było przy nich pasów startowych; USA zabezpieczyło tylko pałace rządowe, Ministerstwo Wydobycia Ropy Naftowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, pozostawiając do zniszczenia i zrabowania muzea, szpitale czy stacje wodociągowe; rabusie ogołocili prawie doszczętnie Narodowe Muzeum Iraku i z tego co do dziś ustalono, większość z tych zabytków wywieziono nielegalnie do USA; UNESCO wydało raport powojenny, w którym przy większości zabytków stoi: „zaginiony w 2003 roku”; takich zniszczeń zabytków, dziś wpisanych na listę ochrony dziedzictwa ludzkości UNESSCO, nie dokonały wcześniej ani hordy mongolskie (XIII wiek) ani oddziały osmańskie (XVI wiek) bowiem żywiły szacunek dla przeszłości i wiedzy; w efekcie trzech członków jedenastoosobowej Rady ds. Kultury przy urzędzie prezydenta USA podało się do dymisji, i tylko tyle).


Tak więc, wbrew konwencjom międzynarodowym – np. Konwencji Haskiej – to USA i jego poplecznicy (m.in. Polska) doprowadzili do zniszczenia dziedzictwa narodowego Iraku oraz dziedzictwa historycznego ludzkości, poprzez zniszczenie, kradzież i niezabezpieczanie zabytków. Więc widać wyraźnie, że przekaz o bojownikach kalifatu Islamskiego ma wybitnie zafałszowany obraz w wypowiedziach i mediach na Zachodzie, mający na celu wzbudzenie nieuzasadnionej agresji (co jest karalne karnie) przeciwko milionom ludzi którzy z własnej woli wstąpili w szeregi Państwa Islamskiego i są gotowi poświęcić za jego niepodległość własne zdrowie oraz życie; demokratycznie, bowiem większościowo, wybierając taki ustrój! (od bombardowań USA zginęły już tysiące cywilów pragnących żyć w Państwie Islamskim, co potwierdziły nawet raporty stronniczego ONZ).


Głosuj (0)

3/03/2015 16:29:24 kalendarza gregoriańskiego [Powrót] Komentuj

|| mentat ||
W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin "specjaliści" i wielkie media doszły do wniosku, że i w powyższej kwestii ja - na przekór wszystkim - miałem rację (choć nie jestem specjalistą od historii sztuki mezopotamskiej). Mianowicie, że zniszczone rzeźby były falsyfikatami. Wiedziałem o tym od miesiąca, 2 tygodnie temu o tym napisałem, dzisiaj dopiero ludzie sobie to uświadomili. "To były kopie", "żaden z artefaktów nie jest oryginalny" - http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/w-mosulu-nie-zniszczono-oryginalow-to-byly-kopie,524881.html Po raz kolejny dowiodłem, że obiektywna logika wiedzie prym w dociekaniu prawdy, ponad tym co sądzą "specjaliści" i "wszyscy".
brak www || data: 17/03/2015 23:37:37 kalendarza gregoriańskiego
109107006031.gdansk.vectranet.pl || IP: 109.107.6.31